Pewne zwycięstwo w pierwszym meczu eliminacji Euroligi bardzo przybliżyło nasze dziewczyny do koszykarskich salonów. W słynnym uzdrowisku Pieszczany na Słowacji polkowiczanki pokazały klasę i wygrały różnicą 25 punktów (46:71).

Tym samym podopieczne George Dikeoulakosa zrobiły pierwszy z dwóch kroków na drodze ku awansowi do prestiżowych rozgrywek. Dziś nasze dziewczyny były bezdyskusyjnie lepsze. Już początek w ich wykonaniu był kapitalny. W pierwszej kwarcie polkowiczanki pozwoliły rzucić rywalkom jedynie 4 punkty. Same zdobyły ich 21. W drugiej kwarcie powiększyły przewagę o kolejne 7 punktów i praktycznie rozstrzygnęły losy pojedynku. Doskonale spisywał się amerykański duet naszego zespołu – Theresa Plaisance oraz debiutująca w pomarańczowych barwach Alysha Clark. Pierwsza zdobyła 21 punktów, a Clark dorzuciła 13 „oczek”. Ostatecznie gospodynie przegrały 46:71, co oznacza, że jesteśmy już bardzo blisko Euroligi. Kropkę nad i nasze dziewczyny muszą postawić w piątek, kiedy to zmierzą się z zespołem ze Słowacji we własnej hali. Początek tego meczu o godzinie 19. Kibiców zapraszamy do głośnego dopingowania naszej drużyny.

Piestanske Cajky – CCC Polkowice 46:71

(4:21, 9:16, 17:15, 16:19)

CCC: Plaisance 21, Clark 13, Sandrić 8, Gajda 8, Spanou 8, Gala 6, Stankiewicz 5, Dikeoulakou 2, Leciejewska 0, Idziorek 0.

Najwięcej dla rywalek: Palenikova 14, Bartakova 10