Koszykarki CCC Polkowice potrzebują jeszcze przynajmniej jednego zwycięstwa, by zapewnić sobie awans do dalszej fazy rozgrywek Euroligi. O wygraną w środę nie będzie jednak łatwo…
Najbliższy przeciwnik CCC Polkowice to Spartak Moskwa Region Widnoje, który w ostatnich tygodniach spisuje się w Eurolidze rewelacyjnie. Aktualne wicemistrzynie Rosji wygrały sześć ostatnich spotkań w i niespodziewanie włączyły się nawet do walki o wygranie grupy C.
Dobra postawa Spartaka jest sporym zaskoczeniem. Na papierze to słabszy zespół niż w tamtym sezonie, a na dodatek już w trakcie tych rozgrywek drużynę opuściła jedyna Amerykanka, Asjha Jones, która doznała poważnej kontuzji. Nie przeszkodziło to jednak ekipie Aleksandra Vasina ograć takich rywali jak USK Praga czy Galatarasay Stambuł.
O sile ataku ekipy Spartaka stanowi duet Evgenya Belyakova ? Sonja Petrovic. który w każdym meczu zdobywa przeciętnie 45 procent punktów rzucanych przez moskiewski zespół.
Pierwsza w tym sezonie konfrontacja CCC i Spartaka odbyła się 27 listopada 2013 roku w Rosji. Górą były rywalki, które wygrały 67:55. Najwięcej punktów dla ?pomarańczowych? zdobyły w tamtym pojedynku Belinda Snell (14) i Janel McCarville (12). Po stronie Spartaka najlepiej punktowały właśnie dwie wspominane wcześniej zawodniczki, Petrovic (18) i Belyakova (17).
Spotkanie CCC Polkowice ? Spartak Moskwa Region Widnoje odbędzie się w środę 5 lutego o godz. 18.00. Transmisja na antenie TVP Sport.