EBLK: Z Energą Toruń w mikołajkowym meczu

GRUDNIA, 2019

Z Energą Toruń koszykarki CCC Polkowice zmierzą się w 10. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Rywal Pomarańczowych zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli ligowej.

Sylwetka rywala

Bezapelacyjnym faworytem sobotniego starcia jest CCC Polkowice. Wicelider tabeli zmierzy się z zespołem, który nie przypomina już tego z ostatnich sezonów. Ekipa z Torunia przyzwyczaiła nas do walki o czołówkę polskiej koszykówki i pomimo zajmowanego aktualnie miejsca w tabeli nie można ich lekceważyć. Jakość gry toruńskiej ekipy wzrosła z przyjściem do drużyny Naomi Davenport. Amerykanka z miejsca stała się najlepiej punktującą zawodniczką (średnia 18 pkt./mecz). Obok niej liderkami zespołu są Latoya Williams i Maja Šćekić. Rolę czołowej polskiej zawodniczki pełni Emilia Tłumak. Energa Toruń na swoim koncie ma jedno zwycięstwo.

Asystuj Julce i wejdź na mecz za darmo!

Trwa zbiórka Julii Tyszkiewicz na polkowicki dom dziecka. Każdy kto dorzuci coś od siebie do kosza ustawionego przed wejściem do hali będzie mógł wejść na mecz za darmo i odbierze słodki drobiazg.

Co zbieramy?

• artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia
  • artykuły higieniczne
  • środki czyszczące
  • przybory szkolne
  • książki
  • zabawki (nowe)
  • odzież dla dzieci i młodzieży (nowe z metkami)
  • gry edukacyjne
  • sprzęt sportowy
  • sprzęt gospodarstwa domowego
  • nowe koce i pościel

Więcej o akcji Julii przeczytacie TUTAJ.

Podczas meczu gościć będziemy uczestników Turnieju Barbórkowego o Puchar Burmistrza Polkowic. Koszykarki z rocznika 2006 i młodszych od 6 do 8 grudnia rywalizują w sali Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Ociosowej 3. W turnieju udział biorą zespołu z Żyrardowa, Wrocławia, Zielonej Góry, Wschowy, Bydgoszczy oraz nasza polkowicka drużyna, której trenerem jest Sebastian Rudnicki.

Na mecz z Energą Toruń zapraszamy już w sobotę, 7 grudnia o godzinie 19:00 do Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 1A. Mikołajkowy mecz nie może obyć się bez specjalnej oprawy, dlatego naszych kibiców prosimy o zabranie mikołajkowych czapek, ponieważ organizator meczu przewidział konkurs specjalny. Mecz zakończy koszykarski rok w Polkowicach. Następne spotkanie na domowym parkiecie mistrzynie Polski rozegrają dopiero po nowym roku.

Transmisja meczu: LINK

Informacja o biletach:

Sprzedaż wejściówek rozpocznie się o godzinie 17:00 w kasie przy wejściu do hali. Płatność możliwa jest wyłącznie gotówką.

Bilet ulgowy: 6 zł

Bilet normalny: 12 zł