EBLK: Wysokie zwycięstwo w Gdańsku

26

października, 2019

103:71 CCC Polkowice pokonało DGT Politechnikę Gdańską w 5. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet.  Wysokie zwycięstwo mistrzynie Polski zawdzięczają doskonale rozegranej pierwszej kwarcie.

Faworytem starcia w Gdańsku były podopieczne trenera Marosa Kovacika i zadanie wykonały. Pomarańczowe koncertowo rozpoczęły mecz wygrywając pierwszą kwartę aż 30:9. Chociaż kolejne kwarty były już bardziej wyrównane, to koszykarki Politechniki nie zdołały odrobić straty z pierwszych dziesięciu minut starcia.

Dobre otwarcie dało trenerowi CCC Polkowice możliwość większej rotacji. Punkty dla polkowickiej drużyny zdobyły wszystkie zawodniczki z ławki.

Kolejny mecz polkowiczanki rozegrają w najbliższy czwartek w Szwecji. Przeciwnikiem Pomarańczowych w rozgrywkach EuroCup Women będzie A3 Basket Umea. W Energa Basket Lidze Kobiet w 6. kolejce przeciwnikiem CCC Polkowice będzie Wisła Kraków. Mecz w Polkowicach już 3 listopada o godzinie 19:00.

Punkty dla CCC Polkowice: Artemis Spanou 15, Denesha Stallworth 15, Ana Maria Filip 14, Maria Conde 13, Weronika Gajda 13, Danielle Robinson 10, Monika Naczk 9, Julia Tyszkiewicz 7, Ewelina Jackowska 4, Miljana Bojović 3.

Punkty dla DGT Politechnika Gdańska: Presley Hudson 23, Klaudia Niedźwiedzka 11, Martyna Koc 10, Karolina Strzelczyk 9, Alice Nayo 6, Sylwia Bujniak 5, Agnieszka Haryńska 5, Jenna Smith 2.