EBLK: Przed nami bitwa z liderem

STYCZNIA, 2020

Arka Gdynia będzie przeciwnikiem CCC Polkowice w hicie 14. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Pomarańczowe czeka trudna przeprawa.

Arka jest jedyną niepokonaną drużyna w polskiej ekstraklasie. Gdynianki są głównym faworytem do zdobycia mistrzostwa Polski. Trener Gundars Vetra dysponuje bardzo silnym i szerokim składem. Najlepiej punktującymi zawodniczkami w ekipie z Gdyni są Maryia Papova i gwiazda zespołu, Rebecca Allen. Obie zdobywają średnio 12,9 pkt. w meczu. Bardzo ważną postacią w zespole rywalek CCC jest Marissa Kastanek. Reprezentantka Polski przez cztery ostatnie sezony reprezentowała barwy wrocławskiej Ślęzy, gdzie była liderką zespołu. Arka słynie z doskonałej obrony, dzięki której tracą jedynie średnio 56,5 pkt. w meczu. W rozgrywkach Euroligi Kobiet nasze rywalki na dziewięć rozegranych spotkań wygrały 3. W ostatniej kolejce przegrały na wyjeździe z francuskim BLMA 79:85.

W pierwszym meczu polkowiczanki przegrały 56:85. W Polkowicach chcą zrewanżować się za porażkę na parkiecie rywali. O zwycięstwo będzie jednak bardzo trudno. Pomarańczowe liczą na wsparcie polkowickich kibiców. Klub aktywnie włączył się we wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zysk ze sprzedaży biletów z niedzielnego meczu zostanie w całości przekazany na zbiórkę fundacji. Ponadto drużyna przekazała na licytacje trening oraz dwie piłki. O szczegółach akcji pisaliśmy TUTAJ.

Początek meczu z Arką Gdynia w niedzielę, 12 stycznia o godzinie 19:00 w hali przy ul. Dąbrowskiego 1A.

Transmisja meczu: LINK

Informacja o biletach:

Sprzedaż wejściówek rozpocznie się o godzinie 17:00 w kasie przy wejściu do hali. Płatność możliwa jest wyłącznie gotówką.

Bilet ulgowy: 6 zł

Bilet normalny: 12 zł