EBLK: derbów nadszedł czas!

LUTEGO, 2020

Przed nami derby Dolnego Śląska. W Polkowicach CCC zmierzy się z wrocławską Ślęzą.

Na takie mecze czekamy najbardziej. Derbowe starcia zawsze budzą emocje zarówno na ławkach zespołów, jak i na trybunach. W pierwszej rundzie walkę o symboliczną dominację na Dolnym Śląsku wygrała Ślęza. W Polkowicach Pomarańczowe chcą zrewanżować się za porażkę (70:76) poniesioną w grudniu. Od tego meczu w obu zespołach doszło do przetasowań na ławkach.

Dla polkowiczanek przygotowania do derbów są zdecydowanie trudniejsze. W poniedziałek podopieczne trenera Marosa Kovacika grały na wyjeździe z Wisłą Kraków, a w czwartek podejmowały Carolo Basket w rozgrywkach EuroCup Women. Ślęza ostatni mecz rozegrała w niedzielę 16 grudnia. Miała więc więcej czasu na przedmeczowe analizy i treningi. Drużyna trenera Arkadiusza Rusina w ostatniej kolejce Energa Basket Ligi Kobiet przegrała z zespołem Gorzowa Wielkopolskiego 65:75.

Starcie derbowe jest bardzo ważne w kontekście walki o rozstawienie przed play-off. CCC Polkowice nie ma obecnie najlepszej pozycji wyjściowej. Aby do rywalizacji o medale mistrzostw Polski wystartować z dobrego miejsca muszą wygrywać mecz za meczem, a terminarz nie oszczędza Pomarańczowych. Po ostatnim spotkaniu w EuroCup Women ambitna gra dała powody do optymizmu. Nowe zawodniczki dopiero zapoznają się z systemem trenera Marosa Kovacika. Lauren Mansfield, Regina Palusna i Klaudia Niedźwiedzka nie miały wiele czasu na aklimatyzację w zespole, ale postęp widoczny jest na każdym kolejnym treningu. Olbrzymia w tym zasługa Artemis Spanou. Nowa kapitan zadbała, aby nowe koleżanki poczuły się komfortowo. – Arte zostaje po treningach i jeszcze raz analizuje z nowymi zagrywki. Wie, że rola kapitana nie polega wyłącznie na noszeniu oznaczenia na koszulce meczowej – mówi Pan Tomasz Ruszkowski, fizjoterapeuta CCC Polkowice.

W niedzielny wieczór polkowickich kibiców czekać będzie z pewnością pełen emocji i walki mecz. Zawodniczki liczą na grę przy pełnych trybunach i głośnym dopingu. Do hali przy Dąbrowskiego zapraszamy na godzinę 19:00, 23 lutego.

Sponsorem derbów Dolnego Śląska jest Toyota Nowakowski Bielany Wrocławskie – Sponsor CCC Polkowice.

Informacja o biletach:

Sprzedaż wejściówek rozpocznie się o godzinie 17:00 w kasie przy wejściu do hali. Płatność możliwa jest wyłącznie gotówką.

Bilet ulgowy: 6 zł

Bilet normalny: 12 zł