Koszykarki CCC Polkowice mają za sobą już dziesięć przedsezonowych gier kontrolnych. Wicemistrzynie Polski wygrały wszystkie dotychczasowe pojedynki.
W piątkowe popołudnie CCC Polkowice zmierzyło się na wyjeździe z akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego. Oba zespoły przystąpiły do tego pojedynku osłabione brakiem kilku podstawowych zawodniczek.
“Pomarańczowe” świetnie rozpoczęły mecz (12:3), ale z czasem spotkanie się wyrównało i przez moment to gorzowianki cieszyły się z minimalnego prowadzenia (33:31 w 16. minucie). W drugiej połowie CCC zagrało zdecydowanie lepiej w obronie, co przyniosło efekt w postaci szybko rosnącej przewagi i efektownego zwycięstwa.
KSSSE AZS PWSZ – Gorzów Wielkopolski 62:85 (22:25, 13:17, 14:18, 13:25)
Punkty dla CCC Polkowice: Sutherland 24, Sverrisdottir 18, Szczepanik 15, Majewska 14, Kaczmarska 7, Hall 6, Owczarzak 1, Fura 0.
Rewanżowy pojedynek CCC – KSSSE AZS PWSZ odbędzie się jutro, w sobotę 27 września o godz. 12:00 w Polkowicach. Wstęp wolny!