Przygotowująca się do meczów eliminacyjnych mistrzostw Europy reprezentacja Polski koszykarek ma za sobą dwa mecze kontrolne z Czeszkami. Oba wygrane. W pierwszym doskonale spisała się nasza Angelika Stankiewicz, którą uznano za najlepszą zawodniczkę tego pojedynku.

W pierwszym sparingu Polki pokonały Czeszki 72:52. Ten mecz został rozegrany wczoraj, a Angelika zaprezentowała się doskonale. Miała bardzo duży wpływ na końcowy triumf drużyny narodowej. Wspólnie z gwiazdą reprezentacji – Eweliną Kobryn zdobyła 14 punktów, a na parkiecie spędziła 17 minut. Doskonała postawa polkowiczanki pozwoliła jej odebrać nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu. W drugim sparingu z Czeszkami, rozegranym dziś, Polki także były góra. tym razem pokonały rywalki 64:51. Nasza zawodniczka dziś odpoczywała.

Mecze o punkty odbędą się 20 oraz 24 lutego. W pierwszym Polki zagrają z Belgią, a w drugim zmierzą się z Białorusią. Oba mecze zostaną rozegrane na wyjeździe. Z Belgią Polki zagrają w Namur, a z Białorusią w Mińsku.

Zdjęcie:  Kuba Skowron, www.koszykowkakobiet.pl