W weekend w Wodzisławiu śląskim odbył się turniej półfinałowy o awans do I ligi. Nasze dziewczyny zajęły pierwsze miejsce i tym samym zapewniły sobie prawo startu w turnieju finałowym.

Polkowiczanki nie zaczęły półfinałowej rywalizacji najlepiej, bo w pierwszym meczu musiały uznać wyższość rywalek z Jeleniej Góry. Co prawda przez trzy kwarty wszystko przebiegało zgodnie z planem taktycznym naszej drużyny, ale w ostatniej odsłonie polkowiczanki ogarnęła trudna do wytłumaczenia niemoc i ostatecznie przegrały siedmioma punktami.

W kolejnych meczach było już lepiej.

W drugim pojedynku z AZS Uś Katowice nasz zespół pokonał rywalki dziewięcioma punktami, a największy wkład w to zwycięstwo miała Paulina Żukowska, która zdobyła aż 32 punkty, a do tego dołożyła jeszcze 14 zbiórek. Z bardzo dobrej strony pokazała się także Justyna Fura, która zaliczyła 12 asyst.

W ostatnim, decydującym o ostatecznym podziale miejsc w turnieju meczu nasz zespół zmierzył się z mającym na koncie dwa zwycięstwa zespołem gospodyń – ŻKK Olimpia Wodzisław śląski. Po zaciętym boju MKS zwyciężył 58:52 i tym samym zajął pierwsze miejsce wywalczając awans do turnieju finałowego, który zdecyduje o tym, kto awansuje do I ligi. Polkowiczankom przyjdzie zmierzyć się z drużynami –  MUKS Chrobry Basket Głuchołazy, MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz i ŻKK Olimpia Wodzisław śląski.

Poza sukcesem drużynowym nasza drużyna odnotowała też sukcesy indywidualne – Justyna Fura otrzymała statuetkę dla najlepszej zawodniczki naszej drużyny, a Paulina Żukowska została  najlepszym strzelcem turnieju i najbardziej wartościową zawodniczką (MVP).

KS Wichoś Jelenia Góra – MKS POLKOWICE 67:60

(12:21, 17:20, 15:12, 23:7)

MKS: Jochańska 13, Żukowska 11 (18zb), Fura 10 (8as), Bucyk 8, Tomaszewicz 7, Siwek 6, Siewruk 5, Fiedziuk 2, Rybak 0, Kuncewicz, Dzieciątkowska.

AZS Uś Katowice – MKS POLKOWICE 72:83

(21:26, 17:23, 13:16, 21:18)

MKS: Żukowska 32 (14 zb), Jochańska 15, Bucyk 13, Rybak 7, Fura 6 (12 as), Tomaszewicz 5, Siewruk 3, Fiedziuk 2, Siwek, Kuncewicz, Dzieciątkowska.

ŻKK Olimpia Wodzisław śląski – MKS POLKOWICE 52:58

(12:13, 11:12, 10:11, 19:22)

MKS: Żukowska 16 (12 zb), Tomaszewicz 14, Fura 10, Bucyk 6, Jochańska 5, Siewruk 4, Siwek 3, Rybak, Fiedziuk, Kuncewicz, Dzieciątkowska