Rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet wkroczyły w decydującą fazę. Do rozegrania zostały jeszcze dwie kolejki. Przedostatnia już jutro. Pomarańczowe zagrają w Gdyni z tamtejszym Basketem 90.

Końcowe rozstrzygnięcia rundy zasadniczej już coraz bliżej. Wielkimi krokami zbliża się decydująca faza rozgrywek o mistrzostwo Polski, czyli play-off. O tym jak będą wyglądać pary pierwszej rundy zadecyduja dwie najbliższe kolejki. Pierwsza z nich w niedzielę 25 marca, a ostatnia w środę. Niedzielnym rywalem naszych dziewczyn będzie Basket 90 Gdynia, zespół, który w tabeli zajmuje siódme miejsce i ma na koncie 12 zwycięstw oraz 11 porażek. Pierwszy mecz z najbliższymi rywalkami nasze dziewczyny wygrały we własnej hali 82:64 i są też faworytem rewanżowej potyczki. W dwóch ostatnich meczach gdynianki zanotowały wygraną oraz przegraną. Pewnie pokonały TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski 88:55, a w konfrontacji z Energą Toruń przegrały nieznacznie 83:89. Koszykarki Basketu 90 to drużyna ambitna, walcząca z całych sił o każdą piłkę, więc w najbliższym pojedynku czekają nas spore emocje. Nas interesuje tylko zwycięstwo, bo walczymy o jak najlepsze rozstawienie przed play-off. Początek meczu o godzinie 18:00.

Sezon zasadniczy Basket Ligi Kobiet wkroczył w decydującą fazę. Do rozegrania pozostały jeszcze trzy kolejki. W pierwszej z nich nasze dziewczyny zmierzą się w niedzielę z Basketem 90 Gdynia. Nasz zespół w tym meczu interesuje tylko wygrana.

Obecnie zajmujemy szóste miejsce w tabeli, ale układ końcowych meczów jest taki, że jeśli wygramy wszystkie, a w pojedynkach rywali zapadną takie rozstrzygnięcia, które nas satysfakcjonują, możemy być wyżej. Warunkiem podstawowym jest jednak wygrywanie własnych spotkań, a o to wcale nie będzie łatwo, zwłaszcza w niedzielę. Przypominamy, że pierwszy pojedynek polkowiczanek z gdyniankami zakończył się wysoką wygraną drużyny z Wybrzeża, która w Polkowicach pokonała CCC różnicą 17 punktów. Kapitalną partię rozegrała największa gwiazda Basketu 90 – Renee Montgomery, która rzuciła aż 37 punktów dla swojej drużyny. Amerykanka trafiła wówczas aż 9 razy za trzy punkty. Te dwa osiągnięcia to do dziś rekordy obecnego sezonu. Trudno przypuszczać, by równie efektowny mecz gwiazda zza Oceanu zaliczyła także w najbliższą niedzielę, ale z całą pewnością to tej zawodniczce nasze dziewczyny muszą poświęcić najwięcej uwagi w defensywie.

Basket 90 ma w składzie także kilka innych zawodniczek, które potrafią zrobić różnicę na parkiecie. Są to znana z występów w Polkowicach rozgrywająca Jelena Skerovic, środkowa Carolyn Swords, czy też silna skrzydłowa z Litwy Monika Grigalauskyte. Basket 90 to naprawdę jest zespół, który ma spore możliwości i pokonanie go na jego terenie to zadanie trudne. Jeśli jednak nasze dziewczyny konsekwentnie zrealizują plan taktyczny przygotowany na mecz przez sztab szkoleniowy i ustrzegą się zawahań dyspozycji powinny wygrać. My będziemy mocno trzymać kciuki, aby tak się stało. Początek niedzielnego meczu o godzinie 17:00.