Nie było niespodzianki w pierwszym meczu półfinałowym pomiędzy Wisłą Can-Pack Kraków a naszym CCC. Mistrzynie pokonały wicemistrzynie 78:54. Jutro mecz numer dwa.

Krakowianki były faworytem dzisiejszej potyczki otwierającej półfinałową rywalizację i od samego początku nadawały ton rywalizacji. Po 10 minutach prowadziły 26:12, a po pierwszej połowie na tablicy świetlnej w krakowskiej hali widniał wynik 42:21. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal to gospodynie były stroną przeważającą. Mistrzynie Polski brylowały zarówno w obronie, jak i ataku. Ostatecznie mecz zakończył się ich zwycięstwem 78:54. Najskuteczniejszą koszykarką w drużynie z Krakowa była środkowa Jantel Lavender, która rzuciła dla swojej drużyny 21 punktów. 13 „oczek” zapisano z kolei na koncie Allie Quigley. W naszej ekipie najwięcej punktów – 10 – zdobyła Aishah Sutherland, 9 dorzuciła Agnieszka Majewska, a Dominika Owczarzak 8.

Wisła Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 78:54

(26:12, 16:11, 21:13, 15:18)

Wisła: Lavender 21,  Quigley 13, Petronyte 11, Skobel 9,  Żurowska-Cegielska 8, Vandersloot 6, Ziętara 6, Ouvina 4, Ostaszewicz, Abdi 0.

CCC: Sutherland 10, Majewska 9, Owczarzak 8, Swanier 7, Greene 7, Sverrisdottir 6, Kaczmarska 4, Szczepanik 3,  Jeziorna 0.