Do końca zasadniczej części sezonu Tauron Basket Ligi Kobiet zostały dwie kolejki. Przedostatnia już w najbliższy wtorek. Nasze dziewczyny zmierzą się w dalekich Siedlcach z tamtejszym MKK.

W górnej części tabeli jest bardzo ciasno. Prowadzi Wisła Can-Pack Kraków, która ma 37 punktów. Artego Bydgoszcz (drugie w tabeli) i nasz zespół (miejsce trzecie) mają na koncie o jeden punkt mniej, a 35 punktów zgromadziła czwarta ślęza Wrocław.  Dziś trudno wskazać ostateczną kolejność. Jedno jest pewne, nasze dziewczyny muszą zrobić wszystko, by te dwa ostatniej pojedynki fazy zasadniczej zakończyć zwycięsko. Jutro polkowiczanki zmierzą się z siedlczankami, które w rozegranym w sobotę zaległym meczu 18. kolejki okazały się lepsze od zespołu z Poznania. W stolicy Wielkopolski podopieczne trenera kadry narodowej Teodora Mollova wygrały 74:67, a najskuteczniejszą zawodniczką w ich szeregach była Oksana Kisilova, która rzuciła 21 punktów. Jutrzejszy rywal naszych z całą pewnością będzie robił wszystko, by sprawić niespodziankę i pokonać nasz zespół. My jednak mamy nadzieję, że polkowiczanki, które dziś wyruszyły w daleką podróż do Siedlec, zanotują kolejną wygraną. W pierwszym meczu pomiędzy jutrzejszymi rywalami, rozegranym 29 listopada w Polkowicach rywalki naszych dziewczyn nie miały za wiele do powodzenia. Podopieczne trenera Vadima Czeczuro wygrały 95:61, a ich zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez chwilę. Nie mamy nic przeciwko temu, by podobnie było także jutro. Początek meczu w Siedlcach o godzinie 18. Transmisję można obejrzeć na stronie internetowej www.basketligakobiet.pl.