Dziś poniedziałek, czyli czas na kolejny przegląd wydarzeń z życia euroligowych rywali koszykarek CCC Polkowice. Zapraszamy do lektury!
Galatasaray Stambuł ? ostatni mecz: 68:51 z Mersinem (wyjazd, 18.01), bilans w lidze tureckiej: 15-1, bilans w Eurolidze: 5-2.
Galatasaray niespodziewanie przegrał w Eurolidze z Perfumerias Avenidą Salamanka, a jako jedną z głównych przyczyn porażki śmiało można wskazać przedłużającą się absencję Alby Torrens (zapalenie płuc). Hiszpanki zabrakło również w sobotnim, ligowym spotkaniu z Mersinem, ale tu nie doszło już do żadnej niespodzianki. 41 z 68 punktów ?Galaty? zdobyły dwie zawodniczki: Shavonte Zellous (21) i Sancho Lyttle (20).
USK Praga ? ostatni mecz: 85:64 z IMOS Brno (dom, 18.01), bilans w lidze czeskiej: 23-0, bilans w Eurolidze: 6-1.
Drugą fazę rozgrywek ligi czeskiej koszykarki USK rozpoczęły od zwycięstwa nad teoretycznie najgroźniejszym rywalem, ekipą IMOS-u Brno. Prażanki przegrały pierwszą kwartę (23:27), ale już drugą odsłonę wygrały aż 31:12 i na tym w zasadzie emocje się zakończyły.
Aż sześć koszykarek USK uzyskało 10 punktów i więcej. W zespole Natalii Hejovej nie zagrała narzekająca na kłopoty zdrowotne Amerykanka Layshia Clarendon, a zadebiutowała za to pozyskana niedawno Ana Pocek z Czarnogóry.
WBC Nowy Zagrzeb ? ostatni mecz: 64:87 z PEAC-Pecs (wyjazd, 19.01) bilans w lidze chorwackiej: 12-0, bilans w Lidze środkowoeuropejskiej: 12-6, bilans w Eurolidze: 1-6.
Mistrzynie Chorwacji doznały kolejnej bolesnej porażki w rozgrywkach Ligi środkowoeuropejskiej. Tym razem poległy w Pecsu aż 64:87. Na nic się zdało 17 punktów Milicy Dabovic oraz po 15 Jeleny Ivezic i Lucy Ivankovic.
W lidze chorwackiej drużyna WBC Nowy Zagrzeb też nie zachwyciła. Na własnym parkiecie jeszcze do przerwy przegrywała z Zadarem i dopiero w drugiej połowie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę (77:63). Ivezic zdobyła w tym spotkaniu 21 punktów, a po 14 ?oczek? dołożyły Ivankovic i Elina Babkina.
Spartak Moskwa Widnoje Region ? ostatni mecz: 46:76 z Nadezhdą Orenburg (wyjazd, 19.01), bilans w lidze rosyjskiej: 9-4, bilans w Eurolidze: 4-2.
Spartak Moskwa w poprzedniej kolejce ligowej nieoczekiwanie ograł Dynamo Moskwa, by w weekend przegrać z kretesem w Orenburgu. Sama porażka nie jest może wielką sensacją, bo Nadezhda to jeden z silniejszych zespołów w lidze rosyjskiej, jednak wynik 46:76 nie wystawia najlepszego świadectwa ekipie Aleksandra Vasina. Spartak trafił w tym meczu tylko 19 z 54 rzutów z gry i ledwie 7 z 15 rzutów wolnych. Po 10 punktów zdobyły Evgenya Belyakova i Natalia Vieru.
Kibirkstis-VICI Wilno ? ostatni mecz: 76:69 z Fortuną Kłajpeda (dom, 17.01), bilans w lidze litewskiej: 16-1, bilans w Eurolidze: 2-5.
Mistrzynie Litwy po porażce w Eurolidze z CCC Polkowice, dwa dni później (w piątek) męczyły się na krajowym podwórku z Fortuną Kłajpeda. Zespół Jurgity Streimikyte wygrał ostatecznie różnicą siedmiu punktów, głównie dzięki dobrej dyspozycji w rzutach z dystansu (11/21). W tym elemencie prym wiodła Marina Solopova, która trafiła pięć ?trójek?.
Perfumerias Avenida Salamanka ? ostatni mecz: 90:51 z Mann Filter Saragossa (dom, 18.01), bilans w lidze hiszpańskiej 11-2, bilans w Eurolidze: 4-3.
Najbliższy przeciwnik koszykarek CCC Polkowice ma za sobą niezwykle udany tydzień. W środę Salamanka niespodziewanie ograła w Eurolidze Galatasaray Stambuł, a w sobotę w efektownym stylu pokonała szósty zespół ligi hiszpańskiej, Saragossę. Z 90 zdobytych punktów przez podopieczne Victora Lapeny, 49 było dziełem Amerykanek. Eshaya Murphy rzuciła 23, Angelica Robinson 15, Krystal Thomas 11.