W meczu czwartej kolejki Energa Basket Ligi Kobiet nasze dziewczyny pewnie pokonały Sunreef Yachts Politechnikę Gdańską 94:65. i mają na koncie komplet zwycięstw. Najwięcej punktów dla CCC – 23 – zdobyła dziś Tiffany Heyes.

Bez wątpienia to obecne mistrzynie Polski były zdecydowanym faworytem dzisiejszego pojedynku. Polkowiczanki przystępowały do meczu mając na koncie trzy wygrane, a rywalki trzykrotnie musiały uznawać wyższość rywalek. Pojedynek rozpoczął się od celnego rzutu Temi Fagbenle. Potem punktowała Paulina Szymańska z Gdańska i było 2:2. W kolejnych fragmentach polkowiczanki szybko zyskiwały przewagę. Po 10 minutach prowadziły różnicą 11 punktów. W drugiej kwarcie nadal to nasze dziewczyny były stroną przeważającą – celniej rzucały do kosza, lepiej spisywały się w walce pod tablicami, a także popełniały mniej błędów. Po pierwszej połowie podopieczne trenera Marosa Kovacika prowadziły 50:34, a najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie była Fagbenle, która miała na koncie 10 punktów. środkowa z Polkowic zanotowała także 4 zbiórki.

Drugą połowę polkowiczanki rozpoczęły od serii 6:0 i zmusiły trenera przyjezdnych do wzięcia przerwy na żądanie. Rafał Knap przekazał swoje uwagi podopiecznym, ale na niewiele się to zdało. Co prawda w kolejnej akcji Megan Conwright dwukrotnie trafiła z linii rzutów wolnych, ale znacząca poprawa w grze drużyny z Wybrzeża nie nastąpiła. W trzeciej kwarcie nasze dziewczyny powiększyły przewagę o kolejne dziewięć punktów i po 30 minutach gry prowadziły 72:47. Wówwczas było jasne, że mecz zakończy się wygraną polkowiczanek. W ostatniej kwarcie mistrzynie Polski miały pełną kontrolę nad pojedynkiem. Tak było do ostatniej syreny. Ostatecznie CCC pokonało dziś Sunreef Yachts Politechnikę Gdańską 94:65, a najskuteczniejszą zawodniczką w naszej drużynie była Tiffany Heyes, która zdobyła 23 punkty. Po dzisiejszym triumfie polkowiczanki mają w Energa Basket Lidze Kobiet bilans 4:0. Już w środę mistrzynie Polski rozegrają pierwszy mecz Euroligi. Ich rywalem będzie francuski Tango Bourges Basket

CCC Polkowice – Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 94:65

(28:17, 22:17, 22:13, 22:18)

CCC: Hayes 23, Fagbenle 16, Kaltsidou 12, Gajda 9, Thomas 9, Bone 8, Kaczmarczyk 7, Puss 3, Leedham 2, Aleksadravicius 2, Owczarzak 2,Tyszkiewicz 1.

Sunreef: Holopainen 16, Conwright 14, Pyka 8, śmietańska 7, Szymańska 6, Bujniak 6, Duszkiewicz 3, Strzelczyk 2, Koc 2, Haryńska 1.

Po meczu powiedzieli:

Rafał Knap – trener Sunreef Yachts Politechnika Gdańska

– Staraliśmy się z całych sił dotrzymać kroku rywalkom, ale CCC to uznana marka, a my debiutujemy w ekstraklasie. To była dla nas cenna lekcja, z której musimy wyciągnąć wnioski.

Annika Holopainen – Sunreef Yachts Politechnika Gdańska

– To był dla nas trudny mecz. CCC wysoko zawiesiło poprzeczkę. My walczyłyśmy, ale byłyśmy zespołem słabszym. Musimy teraz wyciągnąć wnioski i przygotować się do kolejnych meczów.

Tiffany Heyes – CCC Polkowice

– To był dla nas intensywny mecz. Wynik jest wysoki, ale nie było tak łatwo. Niedawno dołączyłam do zespołu i nie jesteśmy jeszcze zgrane tak jak byśmy chciały. W środę gramy pierwszy mecz Euroligi i na pewno to będzie inny pojedynek. Musimy się do niego odpowiednio przygotować i być bardziej skoncentrowani.

Maros Kovacik – trener CCC Polkowice

– Wygraliśmy dziś pewnie, ale w naszej grze było sporo niedokładności, błędów. Tiffany słusznie podkreśliła, że mieliśmy niewiele czasu na wspólną pracę. W Eurolidze będzie o wiele trudniej. Musimy być w tych rozgrywkach bardziej skoncentrowani od początku do końca i nie możemy popełniać tylu błędów. 22 straty to jest zdecydowanie za dużo. Mamy jeszcze trochę czasu do pierwszego meczu Euroligi. Będziemy robić wszystko, by wypaść w nim najlepiej.