Nie udało się polkowiczankom odnieść trzeciego z rzędu zwycięstwa w euroligowych zmaganiach w roku 2014. Mistrzynie Chorwacji pokonały dziś podopieczne trenera Jacka Winnickiego 71:66.
Przed tygodniem nasze dziewczyny pokonały na własnym parkiecie mistrzynie Hiszpanii z Salamanki, a w sobotę okazały się lepsze na wyjeździe od Wilczyc Morskich ze Szczecina w rozgrywkach Basket Ligi Kobiet. Nic dziwnego, że do Zagrzebia poleciały w dobrych nastrojach. Niestety do dzisiejszego pojedynku przystąpiły bez kontuzjowanej Janel McCarville, co znacząco osłabiało siłę podkoszową mistrzyń Polski. Otwarcie należało do gospodyń, które po 10 minutach prowadziły 20:17. W drugiej kwarcie polkowiczanki zaczęły wywierać większą presję na rywalkach, co przełożyło się na spadającą skuteczność gospodyń. Przez całą drugą kwartę potrafiły one rzucić zaledwie siedem punktów. W tym samym czasie podopieczne trenera Winnickiego zdobyły 16 ?oczek? i do przerwy prowadziły sześcioma punktami. Po zmianie stron na parkiecie toczyła się wyrównana walka. Oba zespoły popełniały sporo błędów, notowały wiele strat. Po 30 minutach gospodynie nadal traciły do polkowiczanek sześć punktów. W ostatniej odsłonie dzisiejszego meczu ambitna pogoń gospodyń przyniosła efekt. WBC objęło prowadzenie, którego nie oddało już do końcowej syreny. W końcówce, przy wyniku 67:63 ?trójką? ?poczęstowała? gospodynie Belinda Snell i przewaga gospodyń stopniała do ledwie jednego punktu. W końcówce jednak najskuteczniejsza na parkiecie Milica Dabovic oraz Elina Babkina nie pomyliły się ani razu na linii rzutów osobistych i ostatecznie mecz zakończył się wygraną WBC 71:66. W ekipie z Polkowic najwięcej punktów rzuciły – Magdalena Leciejewska 18 oraz Valeriya Musina 17.
WBC Nowy Zagrzeb ? CCC Polkowice 71:66
(20:17, 7:16, 15:15, 29:18)
WBC: Dabovic 19, Ivankowic 15, Izevic 12, Babkina 11, Komplet 10, Semren 4, Dojkic, Karcic, Juric po 0.
CCC: Leciejewska 18, Musina 17, Skorek , Snell po 8, Skerović 7, Majewska 6,.Oblak 2.