Obrona mistrzowskiego tytułu stanęła pod dużym znakiem zapytania. CCC Polkowice przegrało półfinałowy mecz nr 3 z Artego Bydgoszcz 65:70. Rywalkom brakuje już tylko jednego zwycięstwa do tego, by znaleźć się w finale. W poniedziałek 7 kwietnia o godz. 17:00 mecz numer 4, również w Bydgoszczy.
Tak jak w dwóch poprzednich pojedynkach CCC z Artego, tak i tym razem początek spotkania należał do polkowiczanek, które już w 7. minucie prowadziły 13:4. Bardzo dobrze w zespole CCC spisywała się Janel McCarville, która szybko uzbierała 10 punktów.
Jeszcze w 12. minucie po trafieniu Magdaleny Leciejewskiej “pomarańczowe” wygrywały 21:13, ale później z minuty na minutę coraz lepiej spisywały się bydgoszczanki, dlatego na przerwę obie drużyny schodziły przy remisowym wyniku, 29:29.
Na początku trzeciej kwarty znów wydawało się, że CCC zaczyna dyktować swoje warunki. Belinda Snell trafiła z dystansu, Teja Oblak poprawiła celną “dwójką,” i mistrzynie Polski odskoczyły na pięć punktów (36:31). Spokój w szeregach CCC nie trwał jednak długo. Artego odpowiedziało serią 8:0, dlatego trener Jacek Winnicki musiał ratować się przerwą na żądanie. Minutowy odpoczynek zdecydowanie pomógł polkowiczankom. Ostatnie trzy minuty w tej kwarcie CCC wygrało 10:2 i po 30 minutach gry było 48:43.
Przez siedem minut ostatniej odsłony “pomarańczowe” utrzymywały niewielką, kilkupunktową przewagę. Od stanu 58:52 osiem kolejnych punktów rzuciły jednak bydgoszczanki. Celna trójka Leah Metcalf wyprowadziła Artego na jednopunktowe prowadzenie (59:58). Agnieszka Majewska odpowiedziała wtedy trafieniem za dwa, ale po chwili znów z dystansu skutecznie przymierzyła Metcalf. Kilkadziesiąt sekund później Amerykanka jeszcze raz trafiła za trzy punkty, a ponieważ chwilę wcześniej dwa “oczka” dla Artego rzuciła także Amisha Carter, bydgoszczanki odskoczyły na siedem punktów (67:60). Tej straty ekipie CCC nie udało się już zniwelować, bo do końcowej syreny zostało już ledwie 70 sekund.
W poniedziałek o godz. 17:00 oba zespoły spotkają się po raz czwarty. CCC musi wygrać, by przedłużyć serię i wrócić na piąty mecz do Polkowic!
Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 70:65 (11:17, 18:12, 14:19, 27:17)
Artego: Metcalf 22, Mowlik 12, Koc 10, Lawson 10, Carter 9, Jeziorna 5, Pietrzak 2.
CCC: McCarville 21, Snell 15, Leciejewska 8, Skerovic 6, Majewska 6, Musina 5, Oblak 2, Skorek 2.
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:1 dla Artego.