W Monachium rozlosowano grupy rozgrywek EuroLeague oraz EuroCup Women. Na CCC Polkowice czeka między innymi mistrz Euroligi Dynamo Kursk.

Chociaż największe emocje w sztabie CCC budziło losowanie Euroligi Kobiet to nie zapomnieliśmy o tym, że nasza droga do niej będzie wydłużona – Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że nasze euroligowe aspiracje najpierw trzeba potwierdzić w barażowym dwumeczu z ekipą z Pieszczan pod koniec września. Jeśli to zrobimy, trafimy do grupy bardzo ciekawej i zapowiadającej się na niezwykle wyrównaną, w której wyróżniać się powinno Dynamo Kursk, aktualny mistrz Euroligi. Trzy zespoły znamy bardzo dobrze z poprzedniego sezonu – francuskie Bourges, ESBVA-Lille Metropole i węgierski Sopron. Z pewnością mocne będzie Galatasaray, które wzmocniło się uznanymi w Europie zawodniczkami. Pełną siłę poszczególnych zespołów będziemy mogli ocenić po zamknięciu składów przez wszystkie drużyny – ocenia Marcin Indzierowski, kierownik drużyny CCC Polkowice. 

Zwycięzca pary Piestanskie Cajky – CCC trafi do grupy A Euroligi Kobiet, w której pewne miejsce ma już siedem zespołów: Dynamo Kursk, ZVVZ USK Praga, Galatasaray Stambuł, ESBVA-LM, Tango Bourges Basket, Castors Braine oraz Sopron Basket.

Przegrany dwumeczu trafi do grupy D rozgrywek EuroCup, gdzie czekają: rumuński ACS Sepsi, turecki Hatay (rywal “pomarańczowych” w poprzedniej edycji Euroligi) oraz Energa Toruń.

Baraż o wejście do Euroligi Kobiet rozegramy 26 września w słowackich Pieszczanach. Trzy dni później rywalizacja przeniesie się do Polkowic. 

[o_d]5591[o_d]

Share This