Polkowicka drużyna została zgłoszona do Euroligi Kobiet. W barażach o grę w tych prestiżowych rozgrywkach rywalem CCC będzie wicemistrz Słowacji, Piestanske Cajky.

W tym roku FIBA Europe przeznaczyła tylko jedno miejsce w Eurolidze Kobiet dla zespołu z Polski. Wobec rezygnacji mistrzyń kraju, ślęzy Wrocław z udziału w tych rozgrywkach, z racji zdobycia wicemistrzostwa Basket Ligi Kobiet prawo startu w Eurolidze przypadło Wiśle Can-Pack Kraków.

Akces do gry w rozgrywkach Euroligi Kobiet w sezonie 2017/2018 zgłosiło 18 klubów. 14 ma zagwarantowany udział, a pozostałe 4 (w tym CCC Polkowice) czeka runda kwalifikacyjna, które zostanie rozegrana 26 i 29 września, systemem mecz i rewanż.

Rywalem polkowiczanek będą Piestanske Cajky. Pierwsze spotkanie odbędzie się na Słowacji, a rewanż 3 dni później w Polkowicach. Zwycięzca dwumeczu zagra w Eurolidze, a przegrany trafi do rozgrywek EuroCup.

– Budujemy skład, który może walczyć z najlepszymi, dlatego niezwykle ważna jest dla nas gra w Eurolidze Kobiet – mówi Wiesław Kozdroń, prezes klubu. – Oczywiście, że prostszym rozwiązaniem byłoby zgłoszenie się do rozgrywek EuroCup, ale jeśli chcemy się liczyć w Europie, to musimy próbować sił w rywalizacji z najlepszymi. FIBA Europe doceniła nasze zaangażowanie i dała nam szansę gry, a my postaramy się z całych sił, aby ją wykorzystać. Naszych kibiców już teraz zapraszamy na wielką walkę o Euroligę.

W sezonie 2017/2018 w europejskich pucharach wystartuje 7 drużyn z Basket Ligi Kobiet: CCC Polkowice, Wisła Can-Pack Kraków, ślęza Wrocław, Artego Bydgoszcz, Energa Toruń, Basket Gdynia oraz InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Losowanie grup odbędzie się 4 lipca w Monachium.