W ostatnim przedsezonowym sparingu koszykarki CCC Polkowice pokonały we własnej hali KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 79:66.
Był to ostatni mecz kontrolny “pomarańczowych”. Już w następny weekend startują rozgrywki Tauron Basket Ligi Kobiet. Do sezonu wicemistrzynie Polski przystąpią jako zespół niepokonany w sparingach. Podopieczne Arkadiusza Rusina rozegrały 11 gier i wszystkie wygrały.
Sobotni mecz z akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego został rozegrany w ramach akcji “Polkowice zakochane w koszykówce”. Licznie zgromadzona publiczność w hali przy ul. Dąbrowskiego 1A po raz pierwszy miała okazję zobaczyć odmieniony zespół CCC Polkowice.
Próba generalna przed sezonem wypadła dobrze. Polkowiczanki odniosły trzynastopunktowe zwycięstwo, a przypomnijmy, że dzień wcześniej pokonały gorzowianki na ich terenie aż 85:62.
CCC Polkowice – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 79:66 (22:12, 11:18, 20:16, 26:20)
Punkty dla CCC Polkowice: Sutherland 21, Sverrisdottir 21, Owczarzak 11, Hall 10, Szczepanik 9, Majewska 4, Fura 3, Kaczmarska 0.