Jeszcze tylko dwa spotkania rozegrają koszykarki CCC Polkowice w “szóstkach” BLK. Najbliższy mecz już w środę. Przeciwnik – Artego Bydgoszcz.
Niezależnie od wyników dwóch ostatnich spotkań – z Artego Bydgoszcz (środa) i Wisłą Can-Pack Kraków (sobota) – koszykarki CCC Polkowice już nie mogą ani poprawić, ani pogorszyć swojej pozycji w tabeli po drugim etapie rozgrywek Basket Ligi Kobiet.
Mistrzynie Polski do fazy play-off przystąpią z drugiego miejsca. Nie wiadomo, z kim zmierzą się w półfinale, bo o trzecią i czwartą lokatę biją się jeszcze ekipy z Bydgoszczy, Torunia i Gorzowa Wielkopolskiego.
Dla zespołu Artego mecz w Polkowicach ma spore znaczenie. Jeśli podopieczne Tomasza Herkta wygrają, zapewnią sobie udział w fazie play-off. W przypadku porażki (i niekorzystnych rezultatów innych spotkań), bydgoszczanki może czekać w sobotę pojedynek o wszystko z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.
Na pewno motywacji do walki na parkiecie w Polkowicach nie zabraknie czterem koszykarkom Artego, które w przeszłości reprezentowały pomarańczowe barwy. Mowa o Justynie Jeziornej, Martynie Koc, Annie Pietrzak i Amishy Carter.
W sezonie 2013/2014 ?pomarańczowe? rozegrały już trzy spotkania z Artego i wszystkie rozstrzygnęły na swoją korzyść (76:56, 68:60, 71:65).
Zapraszamy na spotkanie CCC Polkowice – Artego Bydgoszcz do hali przy ul. Dąbrowskiego 1A w środę 26 marca o godz. 17.45. Mecz nie będzie nigdzie transmitowany.