W środę o godz. 18.00 koszykarki CCC Polkowice zmierzą się w Rybniku z Glucose ROW-em. Spotkanie odbędzie się awansem, bowiem pierwotnie było planowane na pierwszy weekend stycznia 2015 roku, kiedy to zostanie rozegrana 13. kolejka rozgrywek ekstraklasy.
Wicemistrzynie Polski przegrały ostatnie dwa spotkania w lidze. Polkowiczanki wyraźnie czują już trudy serii wyjazdowych pojedynków (za nimi mecze w Bydgoszczy, Siedlcach, Gdyni, Lublinie i Łodzi), a przed nimi ostatni w 2014 roku pojedynek na obcym parkiecie.
Spotkanie w Rybniku będzie rewanżem za mecz rozegrany niemal równo dwa miesiące temu (11 października) w Polkowicach. Wówczas zdecydowane zwycięstwo odniosły podopieczne Arkadiusza Rusina (76:47), mimo że w tamtym spotkaniu nie zagrała Naketia Swanier, a w jego trakcie kontuzji nabawiły się Lauren Hall i Justyna Jeziorna. Trzeba jednak pamiętać, że rybniczanki wystąpiły wtedy bez kontuzjowanej Martyny Stelmach i Amerykanki Leah Metcalf, która podpisała kontrakt z Glucose ROW-em dosłownie godziny przed meczem i nie zdążyła na czas dotrzeć do Polkowic. Dziś Metcalf jest zdecydowaną liderką zespołu z Rybnika i w jej powstrzymaniu leżeć będzie klucz do zwycięstwa.
środowy mecz nie będzie transmitowany w telewizji, ani w internecie. Aktualny wynik będzie można śledzić na stronie www.basketligakobiet.pl