Nasze dziewczyny prowadziły niemal przez cały mecz. Niestety ostatnie słowo należało do rywalek, które zapisały dziś na swoim koncie drugie euroligowe zwycięstwo. Bourges pokonało CCC 65:60 po meczu, w którym do ostatniej kwarty wszystko układało się po naszej myśli.

Kwarta otwierająca dzisiejszy mecz to było mocne uderzenie w wykonaniu naszych dziewczyn. Głównie dzięki doskonałej postawie pod koszami polkowiczanki prowadziły po dziesięciu minutach 20:11. W drugiej kwarcie na parkiecie w Bourges walka się wyrównała. Gospodynie zaczęły grać lepiej, ale nasze dziewczyny nie schodziły poniżej wysokiego poziomu i utrzymywały przewagę. Gra kosz za kosz pozwoliła zespołowi z Francji na odrobienie jednego oczka. Do przerwy polkowiczanki prowadziły różnicą ośmiu punktów – 36:28.

Po zmianie stron nasz zespół nadal spisywał się bardzo dobrze. Podopieczne trenera Vadima Czeczuro grały rozważnie, miały wysoką skuteczność rzutową, a w defensywie przerywały akcje gospodyń. Po 30 minutach polkowiczanki prowadziły różnicą 11 punktów i wszystko wskazywało na to, że pierwsze zwycięstwo euroligowe w obecnym sezonie stanie się faktem. Niestety ostatnie 10 minut to był popis gospodyń, a także indolencji ze strony CCC. Zespół z Bourges był bardzo zdeterminowany, nie odpuszczał w żadnej akcji, cały czas wywierał presję na polkowiczankach w obronie, a w ataku popełniał coraz mniej błędów. W miarę upływu kolejnych minut straty gospodyń malały. Niespełna 82 sekundy przed ostatnią syreną koszykarki z Bourges, po dwóch celnych rzutach osobistych Johannah Leedham,doprowadziły do remisu po 60. Od tego momentu punkty zdobywały już tylko nasze rywalki, które tym samym wygrały ostatnią kwartę aż 19:3 i zwyciężyły w całym meczu 65:60. Dzięki temu zespół z Francji ma na koncie dwa zwycięstwa, a nasze dziewczyny dwukrotnie musiały przełknąć gorycz porażki w Eurolidze.

Bourges Basket – CCC Polkowice 65:60

(11:20, 17:16, 18:21, 19:3)

Bourges: Leedham 18, Dos Santos 15, Alexander 10, Tanquery 6, Palagnac 5, Bojovic 5, Chartereau 4, Chevaugeon 2, Tcharchouang 0.

CCC: Rezan 14, Harrison 12, V. Musina 9, Ortiz 8, R. Musina 7, Boyd 7, Gala 3, Mayombo 0, Leciejewska 0, Urbaniak 0.