W minioną niedzielę nasze dziewczyny dość niespodziewanie pokonały aktualnego wicemistrza Polski – Artego Bydgoszcz. Jutro o 17.45 postarają się sprawić jeszcze większą niespodziankę i ograć mistrzynie Polski z Krakowa. W przerwie meczu do wygrania między innymi 1000 złotych!

Pokonanie mistrzyń Polski to zadanie bardzo trudne. To rywalki będą zdecydowanym faworytem jutrzejszego pojedynku, ale polkowiczanki swoją postawą przed tygodniem udowodniły, że są w stanie wygrywać z drużynami teoretycznie silniejszymi. W naszym zespole po ubiegłotygodniowym triumfie jest dużo entuzjazmu. To bardzo ważne, bo do pojedynku z taką drużyną, jak Wisła trzeba podchodzić bez strachu.

Drużyna naszych rywalek po czterech kolejkach ma na koncie komplet zwycięstw i przewodzi ligowej stawce. Jedynym zespołem, poza krakowiankami, który nie poznał jeszcze smaku porażki jest wrocławska ślęza. Można być pewnym, że zespół spod Wawelu zrobi wszystko, aby w niedzielę przedłużyć zwycięską passę. W szeregach niedzielnych rywalek naszego MKS szczególnie baczną uwagę należy poświęcić Justynie Żurowskiej-Cegielskiej, Yvonne Turner oraz Cristinie Ouvinie. To jednak nie wystarczy, bo krakowianki mają także inne doskonałe zawodniczki – choćby Katerinę Zohnovą, która wróciła na polskie parkiety, czy też Laurę Nicholls. Trener Jose Hernandez, który w tym sezonie ponownie zasiadł na ławce trenerskiej wiślaczek ma do dyspozycji zbilansowany skład i duże doświadczenie zebrane podczas wielu meczów na wysokim poziomie. To czyni wiślaczki faworytkami, ale my także mamy swoje atuty i postaramy się je wykorzystać.

– Walczymy o zwycięstwo w każdym meczu, niezależenie od tego, z kim gramy. Klasa rywala nie wpływa na nasze cele – deklaruje Vadim Czeczuro, trener naszych koszykarek.

Jeśli nasze dziewczyny będą grały z takim zaangażowaniem jak w ostatnim meczu, to możemy być pewni tego, że zobaczymy w Polkowicach kapitalne widowisko.

Kibiców zapraszamy do głośnego wspierania naszej drużyny. To na pewno pomoże i może okazać się elementem, który przeważy szalę na nasza korzyść.

Warto przyjść na jutrzejszy mecz, bo w przerwie przewidziano wiele konkursów. W jednym z nich będzie można wygrać 1000 złotych!

Mecz MKS Polkowice – Wisła Can-Pack Kraków w niedzielę o 17.45.