CCC nadal niepokonane w drugiej fazie rozgrywek Basket Ligi Kobiet. Polkowiczanki pokonały w sobotę Artego Bydgoszcz 71:65.
Spotkanie w Bydgoszczy rozpoczęło się po myśli gospodyń, które w pierwszych pięciu minutach trzykrotnie trafiły z dystansu i dzięki temu prowadziły nawet sześcioma punktami (13:7). Przerwa na żądanie o którą poprosił trener Jacek Winnicki na cztery i pół minuty przed końcem kwarty przyniosła jednak znakomite skutki. Do końca tej odsłony punktowały już tylko zawodniczki CCC.
Imponująca seria 16:0 dała ?pomarańczowym? komfortowe prowadzenie 23:13 po pierwszych 10 minutach.
– Nie mogłyśmy się odnaleźć na początku spotkania, ale z minuty na minutę coraz lepiej wyglądała nasza obrona, co przełożyło się także na grę w ataku ? komentowała Magdalena Leciejewska, zawodniczka CCC.
W 16. minucie, po kolejnym serialu punktowym (8:0), mistrzynie Polski wygrywały nawet 35:18. Przed przerwą bydgoszczanki zdołały jednak zniwelować część strat, a w drugiej połowie po długim pościgu zbliżyły się do CCC nawet na dwa punkty, bowiem podopiecznym Jacka Winnickiego przydarzył się czterominutowy przestój w ataku w ostatniej odsłonie meczu.
Przy stanie 65:63 ważne punkty po penetracji zdobyła Valeriya Musina, ale Artego szybko odpowiedziało koszem Jessiki Lawson. Później gospodynie musiały już faulować taktycznie i wysłały na linię rzutów wolnych Belindę Snell. Australijka nie zawiodła, na osiem sekund przed końcem trafiła dwa razy i praktycznie zapewniła CCC zwycięstwo, którego rozmiary równo z końcową syreną ustaliła Leciejewska.
– Roztrwoniliśmy sporą przewagę, przez co w końcówce było dość nerwowo. Najważniejsze, że nie daliśmy ponieść się emocjom, utrzymaliśmy prowadzenie i wracamy do Polkowic ze zwycięstwem ? podsumował Krzysztof Szewczyk, asystent Jacka Winnickiego.
Spośród pięciu byłych zawodniczek CCC, które obecnie reprezentują barwy Artego, na parkiecie w Bydgoszczy pojawiły się cztery, gdyż dla Darii Mieloszyńskiej-Zwolak sezon 2013/2014 już się skończył. Powód? Kontuzja ścięgna Achillesa wymagająca chirurgicznej interwencji.
Jak spisały się pozostałe eks-polkowiczanki? Amisha Carter zdobyła 19 punktów, zebrała 7 piłek. Martyna Koc rzuciła 8 punktów, miała też 4 zbiórki. Justyna Jeziorna zdobyła 2 punkty, zebrała 6 piłek i 2 razy asystowała. Najmniej grała Anna Pietrzak, która punktów nie rzuciła, ale miała 2 przechwyty.
Koszykarki CCC następny mecz rozegrają w środę 12 lutego. W Pradze polkowiczanki zmierzą się z USK w kolejnym spotkaniu w ramach rozgrywek Euroligi.
Artego Bydgoszcz ? CCC Polkowice 65:71 (13:23, 18:19, 16:17, 18:12)
Artego: Carter 19, Metcalf 16, Lawson 10, Mowlik 9, Koc 9, Jeziorna 2, Pietrzak 0.
CCC: Snell 21, Majewska 13, Leciejewska 10, McCarville 9, Musina 7, Oblak 6, Skerovic 5, Skorek 0.