Brązowe medalistki sezonu 2012/2013, bydgoskie Artego, to najbliższy rywal koszykarek CCC Polkowice w rozgrywkach Basket Ligi Kobiet. Spotkanie już w sobotę o godz. 16.30.
Mistrzynie Polski bardzo dobrze spisują się w drugim etapie rozgrywek Basket Ligi Kobiet. Polkowiczanki wygrały wszystkie dotychczasowe mecze. Kolejnym sprawdzianem dla koszykarek CCC będzie sobotni mecz w Bydgoszczy z pretendującą do medali ekipą Artego.
W sezonie zasadniczym ?pomarańczowe? dwukrotnie pokonały Artego (76:56 w Bydgoszczy, 68:60 w Polkowicach), ale to nie przesądza sprawy, że i tym razem podopiecznym Jacka Winnickiego uda się odnieść spokojne zwycięstwo.
Z pewnością dodatkowym smaczkiem tego pojedynku jest fakt, że trener Artego, Tomasz Herkt, teoretycznie może wystawić do gry piątkę złożoną z… byłych zawodniczek CCC, dziś grających w Bydgoszczy. Mowa o Annie Pietrzak, Justynie Jeziornej, Darii Mieloszyńskiej-Zwolak, Martynie Koc i Amishy Carter.
Nasze koszykarki w środę stoczyły ciężką, ale zwycięską batalię ze Spartakiem Moskwa Region Widnoje (65:56). To spotkanie kosztowało ?pomarańczowe? mnóstwo sił, ale miejmy nadzieję, że w Bydgoszczy polkowiczanki zdołają wykrzesać z siebie tyle energii, by wywalczyć kolejne dwa punkty w Basket Lidze Kobiet.
Spotkanie Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice odbędzie się w sobotę 8 lutego o godz. 16.30. Transmisja telewizyjna w Sportklubie i TVP Bydgoszcz.