Czwartą koszykarką z najlepszej ligi zawodowej świata, która zagra w CCC Polkowice, będzie Bria Holmes.

23-letnia Amerykanka rozgrywa obecnie swój drugi sezon w WNBA, w ekipie Atlanty Dream, gdzie jest kluczową zawodniczką i drugim strzelcem zespołu, ze średnią 12,2 punktów/mecz.

Bria Holmes mierzy 185 cm i może grać na pozycjach 2/3. Bardzo dobrze czuje się w kontrataku. Jej mocną stroną są wjazdy pod kosz, lubi też wykorzystywać swoją przewagę fizyczną nad rywalkami z jej pozycji.

Holmes ma już również za sobą występy na europejskich parkietach. W sezonie 2016/2017 grała w izraelskim Maccabi Ramat Gan. Jej drużyna została wicemistrzem ligi, a Bria w każdym meczu zdobywała przeciętnie 15,6 punktów, dokładając do tego 4,1 zbiórek i 2,6 asyst.

Nowa koszykarka CCC jest znana ze swojej działalności pozasportowej. Podczas czterech lat gry na Uniwersytecie Zachodniej Wirginii uczestniczyła w wielu akcjach charytatywnych oraz pomagała w programach społecznych wspierających dzieci z biednych rodzin, niepełnosprawnych oraz chorych na nowotwór. Holmes działa w fundacji American Cancer Society, której jednym z celów jest wzrost świadomości w zakresie profilaktyki raka piersi.

Aktualny skład CCC Polkowice na sezon 2017/2018: Bria Holmes, Theresa Plaisance, Temi Fagbenle, Elina Babkina, Alysha Clark, Magdalena Leciejewska, Angelika Stankiewicz, Weronika Gajda, Magdalena Idziorek.

[o_d]5568[o_d]