Już jutro pierwszy mecz o trzecie miejsce Tauron Basket Ligi pomiędzy naszym MKS a wrocławską ślęzą. Do zdobycia upragnionego medale potrzebne są dwa zwycięstwa.

Nasz rywal toczył dłuższą rywalizację półfinałową. O ile polkowiczanki przegrały z aktualnym wicemistrzem Polski, Artego Bydgoszcz 0:3, to ślęza mocno postawiła się broniącym tytułu mistrzowskiego krakowiankom. O tym, że to Wisła Can-Pack awansuje do wielkiego finału zdecydował piąty mecz, w którym mistrzynie były zdecydowanie lepsze, pokonując rywalki 70:44. Nasz zespół miał więc więcej czasu na przygotowanie się do walki o brąz, ale ma też spore problemy kadrowe. Trójka zawodniczek – Ewelina Gala, Agata Nowacka oraz Magda Kaczmarska ma urazy. W związku z tym faktem w trakcie treningów czynny udział musi brać asystent trenera – Michał Grzesik, bo brakuje 10 zawodniczek do treningu. Dodatkowo mocno pokrzyżowało to plany naszej drugiej drużyny, która będzie walczyła w ten weekend w finałach o awans do I ligi, ale dwie czołowe zawodniczki tego zespołu – Natalia Bucyk i Paulina Żukowska – wspomagają pierwszy zespół.

Mimo problemów przed początkiem rywalizacji o brązowe medale nastroje w naszym zespole dopisują.

– Osiągnęliśmy cel stawiany przed zespołem przed rozpoczęciem sezonu. Teraz może być tylko lepiej. Pracujemy nad taktyką. Wierzę w to, że przy odrobinie szczęścia możemy pokonać ślęzę. Jesteśmy gotowi na twardą walkę, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że ślęza zrobi wszystko, by wywalczyć pierwszy od 14 lat medal – mówią nasze zawodniczki.

Dodatkowego smaczku rozpoczynającej się jutro rywalizacji dodaje fakt, że zmierzą się dwie drużyny z Dolnego śląska. Są to więc derby, a takie mecze zawsze wyzwalają dodatkowe emocje. Nasz zespół może jutro liczyć na wsparcie sporej grupy kibiców, którzy wybierają się do Wrocławia, by wspierać swoje zawodniczki. To z całą pewnością pomoże i doda dodatkowego smaczku rywalizacji.

Jutro o 18.30 we Wrocławiu pierwszy mecz o brąz. Mecz numer dwa w Polkowicach, we wtorek o 17.45, a ewentualny trzeci pojedynek jest zaplanowany na piątek (6.05) w stolicy Dolnego śląska.

Share This