Przed nami 11. kolejka Euroligi. Nasza drużyna zagra na wyjeździe z francuskim Tango Bourges Basket. Francuski zespół będzie chciał zrewanżować się polkowiczankom za porażkę, którą poniósł 1 listopada w hali przy ulicy Dąbrowskiego.

Laia Palau była siłą napędową naszego zespołu w pamiętnym sezonie 2012/2013 kiedy to polkowiczanki wywalczyły tytuł mistrza Polski, a także zajęły piąte miejsce w rozgrywkach Euroligi. Jak dotychczas był to najlepszy sezon w całej historii polkowickiego zespołu, a doskonała hiszpańska rozgrywająca czarowała kibiców doskonałymi podaniami, po których ręce same składały się do oklasków. W najbliższym meczu Palau będzie kierować poczynaniami swoich nowych koleżanek z Bourges, które będą chciały za wszelką cenę zrewanżować się polkowiczankom za porażkę poniesioną 1 listopada w naszej hali. Wówczas podopieczne trenera George Dikeoulakosa wygrały 71:66, a najlepsza w naszej drużynie była Artemis Spanou, która rzuciła 11 punktów oraz zebrała z tablic dziewięć piłek. W ekipie z Francji najlepsze wrażenie zrobiła Katherine Plouffe, która rzuciła aż 23 punkty. Jak będzie w środę? Przewidzieć wynik jest bardzo trudno, ale jedno jest pewne, po przeciwnych stronach parkietu staną zespoły o zbliżonym potencjale, żądne zwycięstwa, a to zwiastuje dużego kalibru emocje. W dotychczasowych meczach Euroligi polkowiczanki wygrały tylko dwukrotnie w dziesięciu meczach, a rywalki mają na koncie pięć zwycięstw. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:00.

Link do transmisji: YouTube