Do trenującego w Polkowicach zespołu CCC wkrótce dołączy kolejna zawodniczka. Nową „pomarańczową” została Antonija Sandrić.

Urodzona w Szybeniku 29-letnia Chorwatka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych sportsmenek w swoim kraju. Jako dziecko trenowała wiele sportów, lecz koszykówka wygrała z innymi dyscyplinami, głównie za sprawą jej idola Drażena Petrovicia, który był sportową gwiazdą w jej mieście.

Nowa zawodniczka CCC Polkowice mierzy 181 centymetrów i może grać na pozycjach 2/3.
Do 2015 roku występowała pod panieńskim nazwiskiem Mišura.

W zawodowej karierze grała w zespołach z Turcji, Francji, Hiszpanii i Chorwacji. Sezon 2016/2017 rozpoczęła w tureckim Samsunie, gdzie jej koleżanką w drużynie była Elina Babkina. Na przełomie roku przeniosła się do hiszpańskiej Gerniki Bizkaia. Tam notowała przeciętnie 10,3 punktów na mecz, trafiając rzuty trzypunktowe na 40-procentowej skuteczności.
Sandrić wielokrotnie reprezentowała swoją ojczyznę na turniejach rangi międzynarodowej. W 2012 roku z kadrą Chorwacji walczyła na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Podpisany kontrakt z Antoniją Sandrić kończy ruchy transferowe CCC Polkowice przed sezonem 2017/2018.

Skład CCC Polkowice w sezonie 2017/2018: Antonija Sandrić, Artemis Spanou, Ewelina Gala, Bria Holmes, Theresa Plaisance, Temi Fagbenle, Elina Babkina, Alysha Clark, Magdalena Leciejewska, Angelika Stankiewicz, Weronika Gajda, Magdalena Idziorek.

[o_d]5601[o_d]

Share This