Już jutro rozpocznie się druga runda rozgrywek Basket Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Jacka Winnickiego zmierzą się z akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego, z którymi mają do wyrównania niedawne rachunki.
Przypominamy, że 7 grudnia w pojedynku rozegranym na wyjeździe polkowiczanki niespodziewanie uległy gorzowiankom 61:69, a o pierwszej kwarcie tego meczu z pewnością chciałyby zapomnieć, bo nie potrafiły trafić do kosza rywalek choćby raz. W kolejnych było już lepiej, ale straty nie udało się odrobić i to zespół trenera Dariusza Maciejewskiego okazał się wówczas lepszy. Kapitalne zawody rozegrała była zawodniczka naszego klubu Sharnee Zoll, która rzuciła 19 punktów, a do tego dołożyła jeszcze dziewięć asyst. Tamta porażka to z pewnością zadra, którą polkowiczanki noszą w swoich sercach i możemy być pewni, że jutro zrobią absolutnie wszystko, co w ich mocy, aby rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Będzie to drugi mecz w obecnym sezonie, w którym CCC podejmie we własnej hali gorzowianki. W pierwszym spotkaniu nasze dziewczyny dość pewnie pokonały przeciwnika z województwa lubuskiego 65:57. Z bardzo dobrej strony pokazała się wówczas Belinda Snell, która zdobyła 22 punkty dla mistrzyń Polski, trafiając cztery razy zza linii 6,75m. Jutrzejsza batalia zapowiada się bardzo ciekawie, bo zespół z Gorzowa Wielkopolskiego znany jest z tego, że zawsze walczy z całych sił o zwycięstwo prezentując pełną zaangażowania koszykówkę opartą na solidnej defensywie. Nasze dziewczyny przystąpią do tego pojedynku podbudowane wygraną odniesioną w Wilnie nad tamtejszym Kibirkstis-Vici. W tym spotkaniu podopieczne trenera Jacka Winnickiego mocno broniły, a także popełniały niewiele strat i zdobywały sporo punktów po szybkim ataku. Funkcjonowały więc te elementy, z którymi wcześniej były problemy.
Mamy nadzieję, że także w jutrzejszym meczu polkowiczanki będą grać co najmniej na takim samym poziomie. Wówczas o wynik meczu możemy być spokojni. Mecz pomiędzy mistrzyniami Polski z Polkowic a akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego rozpocznie się o godzinie 18.