Nie ma już niepokonanych zespołów w Basket Lidze Kobiet. Dziś to miano straciło nasze CCC, jako ostatnie. Polkowiczanki nie dały dziś rady podopiecznym trenera Dariusza Maciejewskiego, które wygrały 61:49.

Kłopoty nasz zespół miał już przed pierwszą syreną. Po drodze zepsuł się klubowy autokar i do gorzowskiej hali nasze koszykarki wraz ze sztabem szkoleniowym dotarły taksówkami. Z tego powodu mecz rozpoczął się z opóźnieniem. Początek to ogrom niedokładności z obu stron. Błędy na rozegraniu, niecelne rzuty – było tego zdecydowanie za dużo jak na mecz ekstraklasy. Polkowiczanki trafiały głównie z rzutów osobistych. Pierwsze punkty z gry zdobyły w końcówce kwarty otwierającej dzisiejszy pojedynek. Zakończyła się ona wygraną gospodyń 10:6. W drugiej kwarcie gorzowianki powiększyły przewagę o kolejne dwa punkty. Po zmianie stron nasze dziewczyny poprawiły nieco skuteczność i doprowadziły nawet do remisu po 33. Wówczas jednak trener Maciejewski wziął czas, a po wznowieniu gry jego podopieczne ponownie odskoczyły na kilka punktów. W ostatniej kwarcie mocno zdeterminowane gorzowianki powiększyły przewagę i ostatecznie pokonały nasz zespół 61:49.

– Chęć walki, nieustępliwość na każdym calu boiska to było to, czego nam brakowało, a gorzowianki to miały. Mimo tego był moment, że zebraliśmy się w sobie, zaczęliśmy grać, doszliśmy blisko i pomyśleliśmy już koniec. Mając wysoki zespół trudno jest jednak wygrać z drużyną, która rzuca nam 62 punkty spod kosza. Do tego jeszcze doszedł dobry szybki atak, na który uczulałem swoje dziewczyny. Gratuluję walki z sercem, a jeśli chodzi o mój zespół, to musimy poważnie porozmawiać, bo na chodzonego nie wygramy meczów. Najpierw musi być walka, potem może być taktyka – skomentował po meczu Vadim Czeczuro, trener naszej drużyny.

Jesteśmy przekonani, że nasze dziewczyny wyciągną wnioski z dzisiejszej porażki, poprawią szwankujące elementy i w kolejnych pojedynkach będą grać lepiej.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski – CCC Polkowice 61:49

(10:6, 17:15, 15:18, 19:10)

AZS AJP: Hurt 21, Talbot 15, Misiek 10, Szajtauer 7, Stelmach 7, Dźwigalska 5, Jaworska 2, Seekamp 0,

CCC: Urbaniak 12, Gala 9, V. Musina 7, Mayombo 5, Ortiz 4, Rezan 4, Leciejewska 4, R. Musina 4, Idziorek 0.