24-letnia silna skrzydłowa Aishah Sutherland została nową zawodniczką CCC Polkowice. Amerykanka na początku września dołączy do drużyny wicemistrzyń Polski.

Sutherland ma za sobą dwa sezony gry na europejskich parkietach. W latach 2012-2014 Amerykanka reprezentowała włoską ekipę Cestistica Orvieto. W pierwszym sezonie notowała przeciętnie 10 punktów i 6,2 zbiórki. W kolejnych rozgrywkach jej średnia punktowa była podobna (10,3), ale zdecydowanej poprawie uległa walka na tablicach. W każdym meczu Sutherland zbierała przeciętnie 10 piłek i pod tym względem lepsza od niej w całej lidze była tylko jedna zawodniczka (Erlana Larkins – 11,1).
Mierząca 187 centymetrów Sutherland jest absolwentką Uniwerystetu Kansas. W 2012 roku walczyła o angaż w zawodowej lidze WNBA, ale bez powodzenia. Zespół Atlanty Dream nie zdecydował się zatrudnić pochodzącej z Kalifornii skrzydłowej.
– Szukaliśmy wysokiej zawodniczki, która jest aktywna w defensywie, a przy tym ma inklinacje do walki na obu tablicach. Sutherland jest właśnie taką koszykarką i myślę, że będzie ważną postacią w naszym zespole – mówi Arkadiusz Rusin, trener CCC Polkowice.