GRUDNIA, 2023

KGHM BC Polkowice ponownie okazuje się lepsze i wygrywa z
1KS Ślęza Wrocław 51:64 !
(9:23 | 18:23 | 16:10 | 8:8)

Terminarz Orlen Basket Ligi Kobiet nie pozwolił na głęboki oddech po Świętach. Kibice Pomarańczowych ledwo wstali od stołów, a zawodniczki KGHM BC Polkowice już szykowały im kolejną, koszykarską ucztę. W środowy wieczór rozgrywały bowiem pierwsze spotkanie drugiej rundy sezonu zasadniczego OBLK. Pomarańczowe stanęły naprzeciw drużyny Ślęzy Wrocław debiutując jednocześnie w niedawno otwartej KGHM Ślęza Arenie. W pierwszym, rozgrywanym na początku października meczu Polkowiczanki bardzo pewnie pokonały zawodniczki Ślęzy, zwyciężając 93:47. Mimo falstartu zawodniczki Ślęzy mogą szczycić się udaną pierwszą rundą. Oprócz porażki w Polkowicach, uległy jeszcze tylko rywalkom z Gdyni i Lublina; bilans 7-3 daje im trzeci najlepszy wynik w OBLK.

W środę zawodniczki KGHM BC Polkowice nie pozostawiły wątpliwości, do kogo należy tytuł najlepszej drużyny Dolnego Śląska. Przez 7 pierwszych minut Pomarańczowe kompletnie zdominowały rywalki, zaczynając mecz od stanu 21:4. Taki wynik dał im bardzo komfortowe prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania. Chociaż rywalkom w lepszych fragmentach udawało się zmniejszać stratę, Polkowiczanki za chwilę odpowiadały kolejnymi celnymi trafieniami ponownie ją odbudowując. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 9:23, w drugiej Polkowiczanki jeszcze poprawiły wynik wygrywając 18:23. W trzeciej lepsze były koszykarki Ślęzy (16:10) jednak nie zagroziło to prowadzeniu Pomarańczowych. Mecz zakończył się wynikiem 51:64.

Kolejne spotkanie już w sobotę o godz. 14:00, kiedy to zawodniczki KGHM BC Polkowice podejmą u siebie zespół SKK Polonia Warszawa. Wspólnie zamknijmy rok 2023 zwycięstwem!