Zwycięstwo z beniaminkiem

STYCZNIA, 2021

Pomarańczowe nie miały problemów z pokonaniem GTK. Młode zawodniczki z Gdyni zdobyły w Polkowicach tylko 23 punkty.

W meczach, w których zwycięstwo jest praktycznie z góry przesądzone ciężko jest się odpowiednio skoncentrować i zagrać swoją koszykówkę – mówił trener Karol Kowalewski po zwycięstwie z „młodą Gdynią”. Te słowa są idealnym podsumowaniem spotkania 16. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Polkowiczanki mimo wysokiego zwycięstwa w starciu bez wielkiej historii nie mogą być do końca zadowolone, szczególnie z gry w ataku.

GTK Gdynia to projekt, który ma wprowadzać młode Polki w dorosłą koszykówkę.  Jako asystent trenera reprezentacji kibicuję projektowi z Gdyni. Cieszę się, że grają młode Polki i zbierają doświadczenie – ocenił trener Pomarańczowych. GTK prowadzone przez byłą koszykarkę, doskonale znaną w Polkowicach Jelenę Škerović odebrały dzisiaj kolejną bolesną lekcję. W starciu z Pomarańczowymi zdobyły tylko 23 punkty. Polkowiczanki jednak także dzisiaj nie zachwyciły. Nie pokazałyśmy naszego całego potencjału, potrafimy grać lepiej. Popełniłyśmy wiele błędów w ataku, których doświadczona drużyna zrobić nie powinna – po zwycięstwie przyznała Keisha Hampton, zdobywczyni 17 punktów. Koszykarki CCC Polkowice zdominowały gości fizycznością i defensywą. Gospodynie zanotowały 68 zbiórek.

W starciu z GTK Gdynia najlepiej punktującą zawodniczką z dorobkiem 26 „oczek” była Kamile Nacickaite. Wygrana 72:23 była dla CCC Polkowice dwunastą na 13 rozegranych spotkań.

Polkowicki zespół nadal zmaga się z urazami. W starciu z GTK Gdynia na parkiecie nie pojawiła się Patrycja Tomaszewicz, której przytrafiła się niegroźna, ale bolesna kontuzja. Z kolei Dragana Stanković powoli dochodzi do siebie po skręceniu kostki. Na parkiecie w sobotnim starciu nie pojawiła się także Aaryn Ellenberg, której sztab dał chwilę odpoczynku przed ważnym spotkaniem w Lublinie.

Pomarańczowe mają przed sobą trudny sprawdzian. W najbliższą środę, 20 stycznia o 18:00 polkowiczanki czeka zaległe wyjazdowe starcie z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin.

CCC Polkowice – GTK Gdynia 72:23 (23:6, 14:4, 18:5, 17:8)

CCC Polkowice: Kamile Nacickaite 26, Keisha Hampton 17 (14 zbiórek), Amanda Kantzy 9, Klaudia Gertchen 8 (10 zbiórek), Weronika Telenga 6 (15 zbiórek), Weronika Gajda 6.

GTK Gdynia: Julia Niemojewska 6, Julia Bazan 6, Agata Szmyrka 4, Alicja Żytkowska 3, Marta Marcinkowska 2, Justyna Rudzka 1, Magdalena Szulc 1.