Znane i lubiane twarze zostają w Polkowicach

września, 2022

BC Polkowice zbudowało drużynę na obronę mistrzostwa Polski i występy w Eurolidze Kobiet. Ogłoszenie składu rozpoczęto od postaci, które Polkowicach są doskonale znane.

Sztab szkoleniowy polkowickiej drużyny pozostanie bez zmian. Zespół ponownie poprowadzi trener Kowalewski, dla którego zbliżający się sezon będzie trzecim w roli pierwszego trenera i szóstym spędzonym w Polkowicach. Jego prawą ręką pozostanie Wojciech Eljasz-Radzikowski. Duet trenerski poprowadził w poprzednich sezonach kolejno do wicemistrzostwa Polski, Superpucharu, Pucharu i mistrzostwa Polski. Tym razem staną przed wyzwaniem występów w Eurolidze. Przygotowaniem motorycznym oraz zdrowotnym drużyny zajmie się Piotr Żeromski.

Polski trzon zostaje

W mistrzowskim składzie pozostanie także wiele zawodniczek. Swój siódmy sezon w barwach polkowickiej drużyny zagra Weronika Gajda. Kapitan Pomarańczowych na swoim koncie ma dwa mistrzostwa, dwa Puchary Polski, Superpuchar, a także po jednym srebrnym i brązowym medalu. W składzie nie zabraknie także Klaudii Gertchen i Weroniki Telengi, dla których zbliżający się sezon będzie trzecim spędzonym w Polkowicach. Po ostatnim udanym sezonie przygodę z mistrzowską drużyną kontynuować będą także Aleksandra Zięmborska i Bożena Puter. Obie wystąpią jako zawodniczki do lat 23.

Artemis Spanou po raz czwarty

Pierwszą zagraniczną zawodniczką, która zdecydowała się przedłużyć umowę z BC Polkowice jest Artemis Spanou. Sezon 2022/2023 będzie dla reprezentantki Grecji czwartym spędzonym w sercu Zagłębia Miedziowego. „Arte” na swoim koncie ma trzy mistrzostwa Polski: dwa zdobyła z BC Polkowice, a jedno z VBW Arką Gdynia.

Aktualny skład BC Polkowice: Weronika Gajda, Klaudia Gertchen, Weronika Telenga, Aleksandra Zięmborska, Bożena Puter, Artemis Spanou.