Zdecydowane zwycięstwo!

STYCZNIA, 2019

Nasz zespół nie zostawił dziś rywalkom z Francji złudzeń co do tego, kto jest lepszy. Polkowiczanki pokonały rywalki 86:66 i tym samym zrobiły kolejny ważny krok na drodze ku awansowi do czołowej ósemki Euroligi.

Do dzisiejszego meczu polkowiczanki przystępowały w bardzo dobrych nastrojach, bo ostatnio spisują się wyśmienicie. Nie tylko odnotowują kolejne zwycięstwa, ale także prezentują grę na wysokim poziomie opartą na żelaznej defensywie oraz szybkim ataku. Do pojedynku z drużyną z Francji nasze dziewczyny były bardzo dobrze przygotowane i zapowiadały, że interesuje je tylko wygrana.

Tak po wygranej cieszyły się nasze koszykarki

Przyjezdne miały podobny cel, bo choć zajmowały w tabeli grupy A Euroligi miejsce szóste, to ciągle jeszcze miały nadzieję na zajęcie pozycji czwartej gwarantującej awans do czołowej ósemki tych najbardziej prestiżowych rozgrywek na Starym Kontynencie.

Polkowiczanki od pierwszej syreny bardzo wysoko zawiesiły rywalkom poprzeczkę. Były zespołem lepszym zarówno w obronie, jak i ataku. Radziły sobie w strefie podkoszowej, dziurawiły kosz rywalek z obwodu. Ekipa z Francji starała się bardzo dotrzymać kroku naszym dziewczynom, ale to się nie udawało. Polkowiczanki imponowały zwłaszcza szybkością na rozegraniu. Dzięki temu bez trudu gubiły defensywę rywalek. Były też skuteczne zza linii 6,75 cm. Po 20 minutach miały celność rzutów trzypunktowych na poziomie 57 procent! Trzecia kwarta w wykonaniu naszych dziewczyn to było kilka momentów słabszej gry, ale nie wpłynęło to znacząco na wynik.

Polkowiczanki cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę. Kapitalnie spisywała się Styliani Kaltsidou, która po trzech kwartach meczu była bezbłędna w rzutach trzypunktowych. Trafiła czterokrotnie. W ostatniej odsłonie dzisiejszego pojedynku polkowiczanki spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie systematycznie powiększając przewagę. Ostatecznie pokonały ESVBA-LM 86:66 i tym samym zrobiły kolejny ważny krok ku awansowi do najlepszej ósemki Euroligi. Brawo!

CCC Polkowice – ESVBA-LM 86:66
(26:15, 29:16, 12:18, 19:17)
CCC: Fagbenle 19, Thomas 16, Kaltsidou 16, Hayes 10, Leedham 9, Gajda 9, Puss 3, Kaczmarczyk 2, Kizer 2.
ESVBA: Mendy 21, Evans 14, Bjorklund 10, Gomis 7, Bar 7,Kamba 5, Jakovljevic 2, Bremont 0.

NAJBLIŻSZY MECZ:

InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski — CCC Polkowice

Energa Basket Liga Kobiet

O jedno zwycięstwo bliżej do tytułu

Broniące wywalczonego przed rokiem mistrzostwa Polski podopieczne trenera Marosa Kovacika zrobiły dziś pierwszy krok na drodze ku złotym medalom. Polkowiczanki wygrały z InvestInTheWest Eneą Gorzów Wielkopolski 90:70 w meczu otwierającym finałowa rywalizację i w serii do trzech wygranych prowadzą 1:0. Mecz numer dwa jutro o 18.

Polkowicko-gorzowski klasyk w finale

Mecze pomiędzy naszymi dziewczynami a akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego są jednymi z bardziej pasjonujących i to niezależnie od tego na jakim etapie rozgrywek się odbywają. Aż ciarki przechodzą po plecach, gdy pomyślimy co będzie się działo, gdy zespoły staną po przeciwnych stronach parkietu w finale Energa Basket Ligi.