Zagramy w Poznaniu

STYCZNIA, 2021

Enea AZS Poznań będzie rywalem Pomarańczowych w 17. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet.

W Polkowicach poznańska drużyna była o krok od sprawienia niespodzianki. Pod koniec tamtego emocjonującego starcia losy zwycięstwa niemalże w pojedynkę wzięła w swoje ręce Aaryn Ellenberg. CCC Polkowice wygrało 70:67. Od tamtego czasu polkowicki zespół nabrał więcej pewności i jest dojrzalszy. W drodze do play-off drużynę trenera Karola Kowalewskiego czeka jeszcze wiele starć, w których muszą unieść ciężar roli faworyta. Jednym z takich meczów będzie rewanżowe spotkanie z Eneą AZS Poznań.

Poznanianki w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet mają po 7 zwycięstw i porażek. Taki bilans daje im obecnie szóste miejsce w tabeli. W ostatnim spotkaniu Enea AZS stoczyła bój ze Ślęzą Wrocław zakończony po dogrywce zwycięstwem 81:80. Celem Akademiczek jest gra w play-off i są na najlepszej drodze do jego osiągnięcia. Zespół trenera Grzegorza Zielińskiego jest waleczny i nie oddaje punktów na tacy. O  ofensywnej sile zespołu stanowi zagraniczne trio Tiffany Brown, Gmrice Davis i Jovana Popović. Silnymi postaciami polskiej rotacji są Julia Adamowicz i Daria Marciniak.

Polkowiczanki w Poznaniu walczyć będą o zwycięstwo numer 14 przy zaledwie jednej porażce. Mecz w stolicy Wielkopolski rozpocznie się w sobotę, 23 stycznia o godzinie 18:30. Transmisję przeprowadzi TVCOM (link do transmisji).