Zagramy o szóste zwycięstwo w Eurolidze

STYCZNIA, 2019

Po 10 kolejkach Euroligi nasz zespół ma na koncie pięć zwycięstw oraz taką samą ilość porażek. Jutro o 19 w naszej hali zagramy z francuskim ESBVA o wygraną numer sześć.

W pierwszym starciu z ekipą z Francji polkowiczanki okazały się lepsze o trzy punkty (45:48). Mecz był bardzo zacięty, a losy triumfu ważyły się do ostatniej syreny. Jutrzejszy rywal naszych dziewczyn ma w dotychczasowych euroligowych starciach bilans 4-6 i zajmuje szóste miejsce. W Polkowicach drużyna ESBVA powalczy o wygraną, ale taki sam cel ma nasz zespół, który ostatnio spisuje się bardzo dobrze. Polkowiczanki okazały się bezkonkurencyjne w Turnieju Finałowym Suzuki Pucharu Polski, a w ostatnim meczu w Eurolidze rozegranym w Belgii pokonały pewnie Castors Braine 74:91 potwierdzając dobrą dyspozycję.

– Gramy solidną koszykówkę i w jutrzejszym starciu zamierzamy kontynuować zwycięską serię. Jesteśmy dobrze przygotowani, mamy plan taktyczny na ten mecz i zagramy o pełną pulę – deklaruje Maros Kovacik, trener naszych dziewczyn.
Jutrzejszy mecz rozpocznie się o godzinie 19. Wszystkich fanów prosimy o wsparcie dla naszej drużyny. Z głośnym dopingiem polkowiczankom będzie łatwiej o kolejne, jakże ważne w kontekście walki o awans do czołowej ósemki Euroligi, zwycięstwo. Widzimy się jutro o godzinie 19 w hali przy ulicy Dąbrowskiego.