Zagramy o Puchar Polski

MARCA, 2021

Rywalizację w Suzuki Pucharze Polski Kobiet CCC Polkowice rozpocznie od półfinału.

Miastem gospodarzem tegorocznej edycji pucharowych zmagań będzie Gdynia. To tam podczas trzech dni rywalizacji najlepsze polskie drużyny walczyć będą o Suzuki Puchar Polski Kobiet. Miejsce w półfinale CCC Polkowice zagwarantowane ma razem z VBW Arką Gdynia. Polkowiczanki o finał zagrają ze zwycięzcą pary KS Basket 25 Bydgoszcz / SKK Polonia Warszawa, a mistrzynie Polski swojego półfinałowego rywala poznają po piątkowym starciu Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin.

W swojej historii CCC Polkowice trzykrotnie sięgało po Puchar Polski Kobiet. Czy drużynie trenera Karola Kowalewskiego uda się  zdobyć pierwsze trofeum w sezonie? Odpowiedź poznamy w trakcie najbliższego weekendu. To święto koszykówki i cieszymy się, że bierzemy w nim udział. Będzie to dla nas doskonałe przetarcie przed fazą play-off. Naszym celem jest wejście do finału  – przed Suzuki Pucharem Polski Kobiet mówił trener Karol Kowalewski.

Mecz półfinałowy z udziałem polkowickiego zespołu zaplanowano na godzinę 20:30 w sobotę 6 marca. Dzień wcześniej w Aerowatch konkursie rzutów za 3 punkty udział weźmie Kamile Nacickaite. Transmisję ze wszystkich wydarzeń w Gdynia Arena przeprowadzi TVCOM (LINK DO TRANSMISJI).