Zaczynamy sezon

WRZEŚNIA, 2022

Koszykarki BC Polkowice o pierwsze trofeum w sezonie powalczą na parkiecie w Gdyni. Ich przeciwnikiem będzie VBW Arka. Mecz o Suzuki Superpuchar Polski Kobiet odbędzie się w sobotę 1 października.

Półtora miesiąca pracy

Mistrzynie Polski przygotowania do sezonu rozpoczęły 17 sierpnia. Skład mistrzyń został wzmocniony o nowe twarze. Do drużyny dołączyła Liliana Banaszak i Julia Piestrzyńska oraz Yvonne Turner i Zala Friskovec. Zabraknie natomiast Alicji Grabskiej i Julii Jeziornej. W okresie przygotowawczym zawodniczki polkowickiej drużyny rozegrały trzy turnieje i dwumecz. W rywalizacji w Brnie, Pieszczanach i na Majorce pokonały łącznie 6 drużyn. Na koniec serii sparingów dwukrotnie wygrały na wyjeździe z London Lions. Warto zauważyć, że w przedsezonowych meczach Pomarańczowe nie rywalizowały z żadną Polską drużyną. Pierwsza ku temu okazja nadarzy się w meczu o Superpuchar.

W Gdyni o obronę trofeum

Drugi rok z rzędu rywalem polkowiczanek w Superpucharze będzie VBW Arka Gdynia. Na otwarcie ubiegłego sezonu koszykarki BC Polkowice pokonały ówczesne mistrzynie Polski i zdobyły pierwszą z trzech koron. W sobotę, 1 października Pomarańczowe będą chciały obronić trofeum.

W porównaniu z ubiegłym sezonem drużyna Arki została przebudowana. W zespole Jeleny Skerović jako debiutantki w polskiej lidze zagrają Jasmine Thomas, Kristina Higgins oraz Haley Górecka. Nie zabraknie także znanych w Energa Basket Lidze Kobiet Nathalie Fontaine oraz Tetiana Yurkevichus. Siłą napędową polskiej części składu będzie Marissa Kastanek, a silnym wsparciem dla niej będą Kamila Podgórna, Magdalena Szymkiewicz, Kamila Borkowska oraz Agata Dobrowolska. Brązowe medalistki ostatniej edycji Energa Basket Ligi Kobiet kolejny rok aspirować będą do ścisłej czołówki.

Plan jest jeden

Drużyna prowadzona przez trenera Karola Kowalewskiego ma jeden plan na ten sezon. Polkowiczanki chcą obronić potrójną koronę i jak najlepiej zaprezentować się w rozgrywkach Euroligi Kobiet. Pierwszy ku temu krok mogą zrobić już w pierwszym starciu nowego sezonu. Mecz o Superpuchar Polski Kobiet odbędzie się w sobotę, 1 października o godzinie 18:00. Wstęp do Gdynia Areny będzie bezpłatny.

Transmisje telewizyjne

Wszystkie mecze sezonu 2022/2023 będą transmitowane na platformie Emocje.TV. Oprócz spotkań Energa Basket Ligi Kobiet w pakiecie BASKET dostępne będą wszystkie starcia Suzuki 1. Ligi oraz cztery mecze z każdej kolejki Energa Basket Ligi. Koszt miesięcznego abonamentu to 34 zł (w pierwszym miesiącu 19 zł). Pakiet wykupić można TUTAJ.