Zaczynamy ligowe zmagania

WRZEŚNIA, 2022

Od wyjazdu do Gdyni drużyna BC Polkowice rozpocznie zmagania w Energa Basket Lidze Kobiet. Rywalizację o mistrzostwo Polski Pomarańczowe rozpoczną od starcia z VBW Arką.

W 2. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet w szlagierze polkowiczanki zmierzą się z brązowymi medalistkami mistrzostw Polski. Podopieczne trenerki Jeleny Skerović ponownie są w ligowej czołówce i walczyć będą o najwyższe cele. W ligowym starciu poszukają rewanżu za porażkę w Superpucharze Polski Kobiet. Na otwarcie sezonu 2022/2023 po emocjonującym spotkaniu wygrały Pomarańczowe, ale losy trofeum rozstrzygnęły się dopiero w czwartej kwarcie meczu.

W spotkaniu o Superpuchar liderką polkowickiej ekipy była Stephanie Mavunga, która uznana została MVP tego meczu. W zespole Arki brakowało wyraźnego lidera. Sporo problemów defensywie polkowickiej sprawiły Jasmine Thomas i Kristina Higgins. W szeregi polkowickiej drużyny po mistrzostwach Świata wróciła Sasa Cado.

Mecz w Gdyni rozpocznie się w sobotę, 15 października o 18:00. Transmisja meczu dostępna będzie na platformie Emocje.TV.