Z Wrocławia do Polkowic. Abigail Glomazić wzmacnia CCC

SIERPNIA, 2020

Drużyna trenera Kowalewskiego powiększa się z dnia na dzień. W pomarańczowej koszulce zagra Szwedka Abigail Glomazić.

Fani polskiej koszykówki kobiet z pewnością znają Glomazić z występów w Ślęzie Wrocław. Szwedka barwy naszych sąsiadów reprezentowała w ubiegłym sezonie zdobywając średnio 10,1 pkt. w meczu i notując 3,5 zbiórki, 1,3 asyst i 1,3 przechwytów. Przed trafieniem na parkiety Energa Basket Ligi Kobiet nowa zawodniczka CCC Polkowice grała w zespołach ze Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.

Abigail jest zawodniczką bardzo atletyczną o dużych możliwościach w obronie pojedynków jeden na jeden. Potrafi wywrzeć presję na rywalkach z każdej pozycji. Jeśli chodzi o umiejętności ofensywne to jej największym atutem jest szybki atak i zdobywanie punktów z drugiej szansy. Ma świetny feeling na atakowanej tablicy – o swojej nowej zawodniczce mówił trener Karol Kowalewski.

Nowa skrzydłowa polkowickiej drużyny ma 27 lat i mierzy 183 cm wzrostu. W CCC Polkowice zagra z numerem 25. Abigail Glomazić treningi z Pomarańczowymi rozpocznie niezwłocznie po poniedziałkowych badaniach lekarskich. Przed sparingami do zespołu mają dołączyć jeszcze dwie zawodniczki zagraniczne.

Aktualny skład CCC Polkowice: Weronika Gajda, Julia Drop, Klaudia Gertchen, Sylwia Siemienas, Weronika Telenga, Alicja Grabska, Patrycja Tomaszewicz, Keisha Hampton, Abigail Glomazić.