Z Krakowa wracamy z tarczą!

23

MARCA, 2019

Nasze mistrzynie Polski wygrały kolejny bardzo ważny mecz. Dziś w dawnej stolicy Polski pokonaliśmy Wisłę Can-Pack i tym samym niemal na pewno polkowiczanki zajmą pierwsze miejsce przed rozpoczęciem fazy play-off Energa Basket Ligi Kobiet. Najwięcej punktów dla naszej drużyny – 20 rzuciła Tiffany Hayes.

W końcówce sezonu zasadniczego podopiecznym trenera Marosa Kovacika przychodzi mierzyć się z zespołami z górnej części tabeli. Jak na razie polkowiczankom idzie wyśmienicie. Przed dzisiejszą potyczką okazały się lepsze od zespołów z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Wrocławia. Dziś do grona pokonanych przez pomarańczowe dołączyły wielokrotne mistrzynie Polski z grodu Kraka.

Dzisiejszy mecz zapowiadał się trudny. Krakowianki w swojej hali są wymagającym rywalem dla każdego. Od samego początku pojedynek był bardzo wyrównany. Żadnemu z zespołów nie udało się wypracować przewagi większej niż kilkupunktowa. Tak było przez cały mecz, ale to nasz zespół był niemal cały czas odrobinę lepszy.

W drugiej kwarcie gospodyniom udało się doprowadzić do remisu po 29, ale od tego momentu podopieczne trenera Marosa Kovacika systematycznie powiększały przewagę. W połowie trzeciej kwarty wynosiła ona już 12 punktów. W kolejnych fragmentach gospodynie zniwelowały straty, ale cały czas traciły do polkowiczanek kilka punktów. Tak zostało już do samego końca. Krakowianki ambitnie starały się dogonić nasze dziewczyny, ale te miały więcej argumentów czysto koszykarskich, a przede wszystkim w ważnych momentach popełniały mniej błędów i ostatecznie wygrały dziś 70:77.

Wygrywając dziś w Krakowie polkowiczanki niemal zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet po rundzie zasadniczej. Do rozegrania pozostały im jeszcze dwa mecze. W poniedziałek (25.03) zaległy pojedynek wyjazdowy z MKK Siedlce i za tydzień (30.03), we własnej hali z Artego Bydgoszcz.

Wisła Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 70:77
(18:19, 23:26, 20:19, 9:13)

Wisła: Canada 19, Russel 14, Rodriguez 14, Conde 8, Ziętara 5, Araujo 5, Alksandrivicius 3, Żurowska-Cegielska 2.

CCC: Hayes 20, Fagbenle 17, Kaltsidou 16, Thomas 10, Leedham 8, Gajda 2, Puss 2, Kizer 2, Owczarzak 0.