Wygrana wieńczy sezon zasadniczy

MARCA, 2019

Nasze mistrzynie Polski pokonały dziś Artego Bydgoszcz 61:44 w meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego. Tym samym polkowiczanki mają dodatni bilans w starciach z Artego, bo była to ich druga wygrana nad drużyną z Bydgoszczy w obecnym sezonie. Sezon zasadniczy kończymy z 22 wygranymi i tylko dwiema porażkami..

Przed rozpoczęciem dzisiejszego meczu bilans bezpośrednich starć pomiędzy naszymi dziewczynami a Artego był remisowy. Oba poprzednie mecze zostały rozegrane w Bydgoszczy. Dziś od samego początku walka była zacięta. Oba zespoły grały agresywnie, starały się wywierać presję na rywalkach, co sprawiało, że rozegranie płynnych akcji było bardzo trudne. Mimo tego mecz musiał podobać się fanom basketu, bo był prowadzony w szybkim tempie..

W miarę upływu czasu polkowiczanki zyskiwały przewagę punktową. Głównie za sprawą naprawdę doskonałej defensywy, a także dynamiki w wyprowadzaniu akcji ze strefy obronnej. Przyjezdne starały się dotrzymać kroku rozpędzonemu zespołowi gospodyń, ale na niewiele się to zdawało i po 20 minutach gry nasze mistrzynie Polski prowadziły z Artego 35:19. Polkowiczanki dominowały w strefie podkoszowej, miały wyższą skuteczność oraz odnotowały mniej strat od rywalek. 16-punktowa przewaga to była spora zaliczka przed rozpoczęciem drugiej połowy, ale na pewno nie gwarantowała wygranej.

W drugiej połowie Artego starało się grać bardziej agresywnie i szybciej, ale nasze dziewczyny były doskonale zorganizowane i nie pozwalały im na zbyt wiele. Polkowiczanki w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie dzisiejszy mecz zakończył się wygraną polkowiczanek 61:44.

Był to ostatni pojedynek sezonu zasadniczego, który kończymy z bilansem 22 wygranych i tylko dwóch porażek. Już we wtorek zaczynają się play-offy. W pierwszej rundzie nasz zespół zmierzy się z Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

CCC Polkowice – Artego Bydgoszcz 61:44
(15:11, 20:8, 15:12, 11:13)

CCC: Fagbenle 14, Hayes 12, Thomas 11, Kaltsidou 9, Gajda 8, Leedham 5, Kizer 2, Owczarzak 0, Tyszkiewicz 0.

Artego: Morrison 14, Stanković 11, Rodocaj 4, Szott-Hejmej 4, Poboży 4, McBride 3, Kuczyńska 2, Międzik 2, Hornbuckle 0, Kocaj 0.

Po meczu powiedzieli:

Tomasz Herkt – trener Artego Bydgoszcz
– Gratuluję zwycięstwa zespołowi z Polkowic oraz zajęcia pierwszego miejsca. Polkowiczanki zasłużyły na to. Dla nas dziś było najistotniejsze by było by skończyć mecz bez kontuzji. Chodziło o to, by oszczędzić podstawowe zawodniczki. Satysfakcjonuje nas trzecie miejsce. Grały wszystkie zawodniczki, bo czasu do play-off jest bardzo mało.

Karolina Poboży – Artego Bydgoszcz
– Gratuluję wygranego meczu drużynie z Polkowic. Dałyśmy dziś z siebie wszystko, co miałyśmy. Sezon zasadniczy się skończył i już skupiamy się na play-off. To będą najważniejsze mecze sezonu.

Maros Kovacik – trener CCC Polkowice
– Przed dzisiejszym meczem wiedzieliśmy, że zajmiemy pierwsze miejsce po zasadniczej części sezonu. Artego to wymagający rywal, idealny przed rozpoczęciem play-offów. Byliśmy skoncentrowali. Dziś pokazaliśmy energię, mądrość w grze. Wszystkie zawodniczki wykonały dziś dobrą robotę. Do play-off jest bardzo mało czasu. Dobre przygotowanie do najważniejszej części sezonu to teraz najważniejsze.

Styliani Kaltsidou – CCC Polkowice
– Wynik nie był dla nas ważny, ale byłyśmy zmobilizowane, bo Artego to mocny zespół. Zagraliśmy dobry mecz, trener rotował składem co jest ważne w kontekście najważniejszych meczów sezonu, które przed nami. Cieszy nas wygrana, ale teraz myślimy już tylko o play-off.