Wrócić na zwycięską ścieżkę

STYCZNIA, 2019

Nasze dziewczyny niezbyt dobrze weszły w nowy rok. Mają na koncie dwa przegrane mecze – w Energa Basket Lidze (z Artego Bydgoszcz) oraz Eurolidze (z Bourges Basket). Okazja do tego, by ponownie zacząć wygrywać już jutro, w Łodzi, gdzie polkowiczanki zmierzą się z Widzewem.

Do ekipy z Łodzi dołączyła 24-letnia Ijeoma Ajemba, koszykarka ze Stanów Zjednoczonych, która ma także nigeryjski paszport. To środkowa, która nie imponuje wzrostem – mierzy 185 cm, ale jest bardzo silna i dzięki temu doskonale radzi sobie w walce pod koszami. Czy poradzi sobie z naszymi środkowymi? Przekonamy się podczas jutrzejszego meczu. Mamy nadzieję, że nie.

W naszej ekipie mamy mocną mobilizację.

W pierwszym meczu z Widzewem wygraliśmy wysoko, bo aż 90:50. Nie mamy nic przeciwko temu, by jutro wynik był podobny

– Czas przerwać serię porażek. W Łodzi interesuje nas tylko zwycięstwo. Żadne inne rozwiązanie nie jest przez nas brane pod uwagę – mówią nasze koszykarki.

Jutrzejsze rywalki naszych dziewczyn w ligowej tabeli zajmują dziesiąte miejsce. Mają na koncie trzy zwycięstwa i dziewięć porażek. Z całą pewnością to nasz zespół będzie faworytem jutrzejszej potyczki. W ciemno można jednak również obstawiać, że podopieczne trenera Elmedina Omanicia dadzą z siebie wszystko i powalczą o jak najlepszy wynik. Zapowiada się więc emocjonujący mecz. Początek o 18.