Wracamy na polkowicki parkiet

PAŹDZIERNIKA, 2020

W zaległym meczu 1. Kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Pomarańczowe zmierzą się z drużyną Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Początek spotkania w środę, 21 października o godzinie 19:00.

Tegoroczne rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet paraliżuje pandemia koronawirusa. Z powodu przypadków COVID-19 w zespołach przełożonych musiało zostać wiele meczów. Zgodnie z decyzją Rządu wszystkie imprezy sportowe odbywać się będą bez publiczności. Od tej zasady nie ma wyjątków i w Polkowicach także zagramy bez kibiców, którzy zawsze są dla polkowiczanek niesamowitym wsparciem.

W środę drużyna Karola Kowalewskiego podejmie w Polkowicach zespół z Lublina, który podobnie jak Pomarańczowe ma na swoim koncie tylko jeden rozegrany mecz. Pszczółki przegrały domowe starcie z Arką Gdynia 56:83, a polkowiczanki pokonały Energę Toruń 92:30. W zaległym spotkaniu 1. kolejki naprzeciwko siebie staną dwie ekipy, które rywalizować będą w ścisłej czołówce Energa Basket Ligi Kobiet.

Sylwetka rywala

O sile zespołu z Lublina stanowić będą zawodniczki zagraniczne. W spotkaniu z mistrzyniami Polski najlepiej punktującą koszykarką Pszczółki była Martina Fassina. Włoszka zdobyła wówczas 19 punktów. Silnym ogniwem drużyny ma być także Jennifer O’Neill, która nie jest postacią anonimową wśród sympatyków polskiej ekstraklasy. W dwóch ubiegłych sezonach amerykańska rozgrywająca z powodzeniem reprezentowała barwa ekipy z Bydgoszczy. W zespole trenera Krzysztofa Szewczyka w gronie liderek widziana jest także Ilaria Milazzo. Rozgrywająca była w ubiegłym sezonie uznana najlepszą krajową zawodniczką ligi włoskiej. Sezon 2020/2021 będzie jej pierwszym rozegranym poza ojczyzną.

Kibicujemy z domów

Środowy mecz zapowiada się na emocjonujące starcie dwóch drużyn widzianych w czołówce rozgrywek. Z pewnością będzie to jedno z tych starć, które zobaczyć trzeba obowiązkowo. Kibicujemy z domów! Początek spotkania CCC Polkowice z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin w środę (21 października) o godzinie 19:00.

Transmisję meczu przeprowadzi TVCOM (LINK DO MECZU).