SIERPNIA, 2023

Dobrych trenerskich wieści nie koniec…

Wojciech Eljasz-Radzikowski na kolejny rok w Polkowicach.

Dla szkoleniowca Pomarańczowych będzie to czwarty sezon w MKSie. Eljasz-Radzikowski do drużyny trafił w sezonie 2020/21. Od tamtej pory stanowią z Karolem Kowalewski duet trenerski, z którego sukcesami nie może się równać żaden inny w Polsce. Trzy lata wspólnej pracy zaowocowały trzema medalami – złotym oraz dwoma srebrnymi. Nie zabrakło również sukcesów na parkietach Europy, czy to w Eurolidze czy EuroCupie.

Fot.: Artur Starczewski

Bez pracy trenera Eljasza-Radzikowskiego ostatnie sukcesy Pomarańczowych nie byłyby możliwe. Niezliczone godziny spędzone na scoutingu czy merytoryczne wsparcie na treningach i poza nimi są niezbędne, aby polkowicki zespół mógł rywalizować z najlepszymi. Oprócz odniesionych sukcesów, o pasji trenera Eljasza-Radzikowskiego do koszykówki może zaświadczyć jego widowiskowa aktywność przy linii bocznej boiska.

Od tego lata trener Eljasz-Radzikowski prowadzi również reprezentację Polski.

Fot.: Artur Starczewski