Wielkie emocje i wygrana naszych dziewczyn

28

LISTOPAD, 2018

Losy zwycięstwa w dzisiejszym meczu Euroligi pomiędzy podopiecznymi trenera Marosa Kovacika a francuskim ESVBA Lille Metropole ważyły się do samego końca. Ostatecznie wojnę nerwów wygrały polkowiczanki i pokonały rywalki 48:45 przywożąc z trudnego terenu komplet punktów.

Przyjechać do Lille i wygrać. Taki cel przyświecał mistrzyniom Polski z Polkowic. Piękne flandryjskie miasto urzeka urokiem licznych zabytków i jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Nasze dziewczyny czas na zwiedzanie znalazły, ale głównym celem ich wizyty była tutejsza hala sportowa.

Jasmine Thomas była bohaterką tzw. clutch time w meczu we Francji

Pierwsza połowa, a zwłaszcza druga kwarta była w wykonaniu pomarańczowych dobra, a gospodynie spisywały się bardzo fatalnie. W ich grze było pełno chaosu, strat, niecelnych podań i chybionych rzutów. Polkowiczanki po 20 minutach prowadziły 31:13. Niestety po przerwie gra pomarańczowych ewidentnie siadła. Trzecia kwartę mistrzynie Polski przegrały 15 punktami i w ostatniej odsłonie było wiele emocji, ale niestety mało płynnej koszykówki. Ostatecznie tę wojnę lepiej zniosły polkowiczanki. W końcówce Jasmine Thomas zaliczyła akcję „2+1” i dała swojej drużynie prowadzenie 48:45. Niemal równo z syreną rzut rozpaczy oddała Laetitii Kamba, ale chybiła i mistrzynie Polski mogły cieszyć się z drugiej, bardzo ważnej wygranej w Eurolidze.

– To był bardzo trudny mecz. Zaczęliśmy dobrze, zyskaliśmy przewagę. Tempo gry było odpowiednie, niestety w trzeciej kwarcie zagraliśmy fatalnie. Zespół gospodyń był w tym czasie agresywny, nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Cała druga połowa była nie taka, jak się spodziewaliśmy. Wygraliśmy dzięki walce i uporowi, zwycięstwo w takich okolicznościach na pewno da nam energię na kolejne mecze. Wiemy co poprawić, by grać lepiej – skomentował po meczu trener Kovacik.

ESVBA-LM – CCC Polkowice 45:48

(9:13, 4:18, 21:6, 11:11)

ESBVA-LM: Kamba 8, Evans 7 (10 zb), Bar 7, Mendy 7, Gomis 5, Sy-Diop 4, Diallo 4, Bremont 3, Jakovljević 0, Bjorklund 0.

CCC: Fagbenle 11, Thomas 9, Hayes 8, Leedham 7, Gajda 5, Kaczmarczyk 4, Kaltsidou 4, Kizer 0.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This