Weronika Telenga dołączyła do Pomarańczowych

SIERPNIA, 2020

W sezonie 2020/2021 w barwach polkowickiej drużyny zobaczymy Weronikę Telengę.

Nowa zawodniczka CCC Polkowice na parkietach polskiej ekstraklasy zadebiutowała w wieku 16 lat w barwach poznańskiego AZS-u. Podkoszowa ubiegły sezon rozpoczęła w barwach Energi Toruń. W starciu z późniejszym mistrzem Polski zanotowała rekord bloków. Zespół Arki Gdynia zablokowała w tym spotkaniu aż 6 razy. Ubiegły sezon zakończyła na pierwszoligowych parkietach w barwach drużyny z Sosnowca.

Weronika Telenga mierzy 192 cm wzrostu. W Polkowicach zagra z numerem 33. 24-latka wraz z drużyną CCC Polkowice rozpoczęła już przygotowania do zbliżającego się sezonu Energa Basket Ligi Kobiet.

Aktualny skład CCC Polkowice: Weronika Gajda, Julia Drop, Klaudia Gertchen, Sylwia Siemienas, Weronika Telenga.