SIERPNIA, 2023

Weronika Gajda zostaje w Polkowicach!
Nie wyobrażamy sobie innej możliwości. Kapitan i filar zespołu zostaje z nami!

Dla Weroniki będzie to 8. sezon w pomarańczowych barwach. Z „Mamą” w roli rozgrywającej Polkowiczanki wywalczyły 6 medali: 3 złote, 2 srebrne oraz 1 brązowy. W ubiegłym sezonie w ciągu średnio 22 minut na parkiecie kapitan drużyny notowała 8,5 punktu oraz 5,8 asyst. Kibice Pomarańczowych z pewnością pamiętają spektakularne podania Weroniki, ale również rzuty z dystansu czy charakterystyczne, rzucane lewą ręką lay-upy.

Fot.: Artur Starczewski

Jednym z najbardziej udanych występów kapitan zespołu w ubiegłym sezonie z pewnością był półfinał Suzuki Pucharu Polski. W spotkaniu przeciwko MB Zagłębiu Sosnowiec Weronika zanotowała znakomite 28 punktów, do których dołożyła 3 zbiórki i 4 asysty. Zwycięstwo otworzyło drogę do późniejszego triumfu w wielkim finale Pucharu Polski.

Pozostanie Weroniki w drużynie jest zapowiedzią walki o najwyższe cele.

Fot.: Artur Starczewski